Rohálovská 50ka

  • Datum konání:19.9.2020 09:00 - 22:00
  • Místo konání:Prusinovice
  • WWW:www.vesani.cz
Úvodní obrázek článku

V sobotu 19. září bikeři obsadí Prusinovice a všechno bude naruby!

Hlavním motivem Rohálovské padesátky 2020 je "vše naruby":

  • nejede se na jaře, ale na podzim
  • pojede se proti směru
  • kdo pojede s dresem naruby, dostane v cíli poukaz na RUMY
  • v Tučapech bude vyhlášena pomalostní prémie (3 nejpomalejší)
  • údolní prémie ve Vesanské rokli (1 nejrychlejší na lávce v rokli)
  • v tombole se vylosuje 5 startovních čísel, kteří dají něco pořadatelům :-D

Rohálovská padesátka bude akční a s jinými pohledy na lesy, Prusinovice, Holešov, okolní obce a Hostýnské vrchy. Po startu se pojede přímo na Tučapy, následovat bude hromadný brod řeky Rusavy, průjezd zámeckou oborou, agrokulturní vložka v Dobroticích. Výzvou zůstává Vesanská rokle a populární brod v Líšné s bouřlivou diváckou kulisou. A jedinečností má závod více … 3 občerstvovací stanice s dobře naladěnou obsluhou, 100 povzbuzujících regulovčíků na trati, hodnotný dárek pro předem registrované a hudební program v cíli závodu. Podtitul závodu měníme na „Vaše podzimní srdcovka“, ale pokusíme se to i takto dodržet. Rohálovská padesátka odstartuje ve 12:30 výstřelem z napoleonského děla. V mužské ani ženské kategorii není jednoznačný favorit(ka) a šanci vyniknout mají regionální bikeři a bikerky. Závod je zatraktivněn řadou speciálních kategorií. Je vypsána kategorie TIR (jezdci nad 100 kg - 46 účastníků této kategorie jelo loni = tloustneme) a soutěž 3členných týmů.  

Ještě před hlavním závodem (od 9:00) proběhnou závody dětí ve 14 kategoriích. Letošní ročník dětských závodů bude mít pozměněny (zatraktivněny) trasy. Pojede se na okruhu (1,35 km) s překážkami. Všechny kategorie mají start a cíl na fotbalovém hřišti (pozor, prezentace pouze na kulturním domě). Závody dětí jsou pořádány zdarma a každý malý cyklista získá po dojezdu dárek, ti nejrychlejší pak medaile a věcné ceny (vyhlášení ve 13:00 v zázemí hlavního závodu na pódiu). Organizaci dětí zajišťuje tým Holešovských Pokalíšků. V sobotní odpoledne bude bez přestání probíhat doprovodný program. Vystoupí The Rockset - World ROXETTE Tribute Band, hudebník z Walesu Dale Williams a ATLANTArock. 

Bikeři drží pospolu o dokáží pomoci potřebným. V nedalekém Slavkově pod Hostýnem žije mladá rodina, kterou zasáhla velká tragédie - tatínek a tři děti přišly o svou mladou maminku. Spojíme se s tatínkem, čím můžeme dětem udělat radost.