Kroměřížské hudební léto 2020

  • Datum konání:15.9. - 22.10.2020
  • Organizátor:Dům kultury Kroměříž
  • Místo konání:Divadelní sál Domu kultury
  • WWW:www.dk-kromeriz.cz
Úvodní obrázek článku

Nejstarší hudební festival v Kroměříži, již tradiční hudební léto startuje již v září. Těšit se můžete na kvalitní, posluchačsky zajímavá jména interpretů. Všechny koncerty proběhnou v Divadelním sále Domu kultury, který je vyhlášený skvělou akustikou.

O zahájení festivalu ve čtvrtek 15. září se postará svým vtipem a šarmem Ondřej Havelka se svým oblíbeným hudebním vystoupením Melody Makers. Koncertní show Swing nylonového věku představí ty nejkrásnější a nejžhavější swingové fláky vrcholné éry bigbandového swingu z let 1945 - 1948.

Ve čtvrtek 24. září na ně naváže koncert Studentského symfonického orchestru, Smíšeného pěveckého sboru a sólistů místní Konzervatoře P. J. Vejvanovského, která si pod názvem Kouzlo světových muzikálu nachystala pro posluchače průřez slavnými melodiemi z muzikálů Jesus Christ Superstar, West Side Story, Evita a My Fair Lady.

Závěrečné vystoupení se odehraje ve čtvrtek 22. října. Završením letošního festivalu bude společný koncert legend s nezaměnitelnou melodickou linkou na jednom pódiu. Ve speciálním programu se představí společně i samostatně Hradišťan a Javory.