Floria LÉTO 2020

  • Datum konání:8.8. - 9.8.2020
  • Organizátor:Výstaviště Kroměříž
  • Místo konání:Výstaviště Kroměříž
  • WWW:www.facebook.com
Úvodní obrázek článku

Výstaviště Kroměříž bude patřit všem milovníkům květin, zahrádek, řemesel, skvělé hudby a také těm, kteří přijdou potěšit své oko zhlédnutím nápadité květinové expozice. To vše, a ještě mnohem více zažijete na této krásné akci. Unikátní expozice stovek květin na téma Dožínkové slavnosti. 

Na trzích nakoupíte vše potřebné pro dům i zahradu od stovek prodejců z celé České republiky i ze zahraničí. Okouzlí Vás tematicky vyzdobené florální objekty stovkami květin na téma Dožínkové slavnosti.
Na obrázku může být: nature a outdoor
Florální objekty budou umístěny po celém výstavišti a každý den výstavy bude probíhat aranžování v přímém přenosu. Celkem bude sedm objektů - pět z nich připraví aranžéři dopředu a zbývající dva florální objekty vzniknout v sobotu a neděli. Objekty ztvární přední české floristky Jarmila a Petra Pejpalovy. Můžete se těšit na dožínkové alegorické vozy, dožínkové věnce, dožínková strašidla a další. Květinová výstava se i letos rozšíří mimo brány výstaviště, kdy přední aranžéři citlivě vyzdobí květinami kroměřížský kostel svatého Jana Křtitele. Aranžéři vyzdobují při výstavě Floria Léto kroměřížské kostely již několik let. Výstaviště Kroměříž chce i nadále tuto tradici udržet. Účelem je symbolické propojení květinového světa se světem duchovním, kdy nádherné kroměřížské kostely skýtají úžasné prostředí pro květinovou výzdobu.
Na obrázku může být: rostlina, flower, outdoor a nature, text that says 'FLORIA LÉTO 2020 Floria LETO'
 V rámci bezpečnostních pravidel budou uzavřeny vnitřní pavilony a výstava tak proběhne na čerstvém vzduchu. Vstupné bude proto zlevněné. Expozice kaktusů, sukulentů a balkonových rostlin. Výstava drobného zvířectva a okrasného ptactva. Doprovodné hudební vystoupení:
 
sobota 8. srpna /11:00 - 14:00/ Hanácká dechová hudba Hulíňané 
sobota 8. srpna /10:00 - 13:00/ závod ve skoku králíků přes překážky "Králičí hop"
neděle 9. srpna /11:00 - 13:00/ Dale B. Williams
neděle 9. srpna /13:00 - 14:00/ Pavel Novák
Na obrázku může být: 1 person, text
Pro malé návštěvníky bude otevřen i zábavní park Dětský svět Kroměříž, dospělí návštěvníci výstavy mají navíc vstup do Dětského světa zdarma! 
Floria Léto