YOYO BAND v Holešově

  • Datum konání:28.8.2020 19:30 - 22:30
  • Organizátor:Městské kulturní středisko Holešov
  • Místo konání:nádvoří Zámku Holešov
  • WWW:www.facebook.com
Úvodní obrázek článku

Legendární Yo Yo Band založili Richard a Vladimír Tesaříkovi v roce 1975 jako vokální kvarteto orientující se na černošský spirituál, soul a gospel. Stali se tak průkopníky tohoto hudebního žánru v tehdejším Československu. Kapela letos slaví 45 let na scéně. Divákům připomene hity jako Karviná nebo Rybitví. Zakládajícími členy byli také Ondřej Hejma a Julius Novotný - Kuzma.

O 11 let později do kapely přichází hráč na konga Imran Musa Zangi. YoYo band natáčí první LP Velbloud ten se má... a pořádá první "Reggae Party" ve vyprodané pražské Lucerně. Vzápětí se band rozrůstá o dalšího hráče na konga a perkuse Honzu Manna a o Jiřího Šímu (zpěv, tenorsaxofon a klávesy).

V roce 1993 přichází legendární deska "Karviná", která se stává jedním z nejhranějších alb v českých médiích. O rok později je nominována ve čtyřech kategoriích české Grammy a nakonec získává tři hlavní ceny - za skladbu (Rybitví).

9. června 2003 Yo Yo Band zasáhne krutá rána, po tragické nehodě umírá Vladimír Tesařík. Bratr Richard vydává prohlášení, že skupina bude pokračovat v činnosti a za Vladimíra nehledá náhradu. Roli kapelníka přebírá sám.První koncert po tragédii odehraje skupina tři týdny po Vladimírově smrti. 

Letos Yo Yo Band slaví na českých pódiích 45 let působení, ne jinak tomu bude také na srpnovém koncertě v Holešově.