FARMÁŘSKÉ TRHY VE VĚŽKÁCH

  • Datum konání:28.4. - 3.5.2020
  • Organizátor:Obec Věžky
  • Místo konání:Věžky u Kroměříže
  • WWW:www.vystavavezky.cz
Úvodní obrázek článku

Vstupné a parkování bude zdarma. V zámeckém parku ve Věžkách nakoupíte různé dobroty od farmářů, rukodělné výroby, přísady zeleniny, bylinky do zahrádky, květiny do truhlíku i záhonu.

Navštivte farmářské trhy ve Věžkách u Kroměříže a nakupte si v pohodě a v klidu na čerstvém vzduchu vše, co doma či na své zahradě postrádáte. Nebo si pořiďte něco jen tak pro radost. Podpoříte tak naše lokální výrobce a farmáře.  České výrobky a výpěstky si koupíte přímo od výrobce. 
Trhy budou otevřeny 28. 4. - 3. 5. denně od 9 do 16 hodin. 

Na koho a co se můžete v rámci farmářských trhů ve Věžkách těšit?

  • Na zahradníky > ti pro vás budou mít připraveny přísady, balkonovky, stromečky, bylinky, okrasné trvalky, cibuloviny atd.
  • Na domácí speciality > sýry, paštiky, uzeniny, chleby, vdolečky, koláče, různé druhy octů a hořčic, malované perníčky, medovinu, víno atd.
  • Na rukodělné výrobky > košíky, přáníčka, hrnečky, háčkované zboží atd.

Ilustrační foto

"Obec Věžky pořádá ročně několik kulturních akcí. A tak jako každý člověk má snahu se rozvíjet, tak roste i obec Věžky", říká Pavlína Majdová za obec Věžky.
"Potřeba se rozvíjet a tvořit něco nového dopadla i na nás, a proto jsme se před několika měsíci rozhodli, že chceme pořádat akce různých zaměření. Již v roce 2019 jsme tedy začali pracovat na koncepci Farmářských trhů s názvem Jarmark v Zahradě. Myšlenka tohoto typu zaujala nejen prodejce, ale i naše návštěvníky. Avšak žádný příznivce naší zahrádkářské výstavy se nemusí obávat, o svou Zahradu Věžky určitě nepřijde. Pouze bude mít více příležitostí navštívit naši malebnou vísku", dodává s úsměvem Majdová.

Ilustrační foto

V lepších časech můžete ve Věžkách navštívit mimo farmářské trhy a zahradnické výstavy také překrásný zámecký park se vzrostlým platanem, historickou sýpku nebo kostel sv. Alžběty v antickém stylu.

V rámci zpřísněných opatření proběhnou první jarní farmářské trhy - Jarmark v Zahradě - za přísnějších hygienických opatření:
! ! ! Návštěvníci musí mít roušku, dodržovat rozestupy v celém katastru obce.
! ! ! Je zákázáno konzumovat občerstvení v areálu trhů.

Obec Věžky a všichni prodejci se těší na Vaši návštěvu.