Cookie Consent by Free Privacy Policy website

17. listopad na Kroměřížsku

  • Datum konání:16.11. - 19.11.2023
  • Místo konání:Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem
Úvodní obrázek článku

 Lavička Václava Havla v Kroměříži

Různými akcemi si na Kroměřížsku budete moct od čtvrtka 16. listopadu do neděle 19. listopadu připomenout 17. listopad - tedy Den za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva. 

KROMĚŘÍŽ

Ve čtvrtek 16. nebo v pátek 17. listopadu (ale samozřejmě i kdykoli jindy) si můžete u lavičky Václava Havla připomenout nadšení a ideály významného mezníku našich novodobých dějin. Přijďte zapálit svíčku, položit kytku nebo využít tento prostor pro muzicírování nebo setkání s přáteli.

Zavzpomínat můžete také na kroměřížského rodáka Karla Kryla. V pátek 17. listopadu v 18 hodin se v Klubu Starý pivovar uskuteční koncert s názvem Slováci zpívají Kryla, kde uslyšíte Igora Cvacha a Ivana Cali Podolského.

K zapálení svíčky můžete využít i "Krylovu židli" před Starým pivovarem v Prusinovského ulici vedle radnice nebo Lennonovu uličku, kterou byste našli ve spodní části Velkého náměstí. 

 

HOLEŠOV

V pátek 17. listopadu 2023, v Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva bude na zámku v Holešově otevřeno pro veřejnost. Navštívit můžete výstavu Starověký Egypt a interaktivní heru Poklad ztraceného města. Obě budou přístupné bez polední pauzy od 9 do 17 hodin. 
V podvečerních hodinách se budou na zámku konat dva koncerty. První je koncert vážné hudby dvou výjimečných zpěváků Natalie Rubis a Krystiana Adama. Natalia byla hostem holešovského pódia již minulý rok, kdy vystoupila s Filharmonií B. Martinů na koncertě ke státnímu svátku. Tentokrát přijede se svým manželem, mezinárodně proslulým tenoristou Krystianem Adamem. Koncert začne v 18 hodin v sale terreně a zazní skladby A. Dvořákova, L. Janáčka, F. Chopina a I. Paderewského. Informace o vstupenkách.
Na pozdějí večer je připraven Koncert pro studenty. Začne ve 21 hodin v zámeckém hudebním klubu. Vystoupí český rapper Dorian a jeho hosté. Předprodej vstupenek ZDE.  

BYSTŘICE POD HOSTÝNEM

V Bystřici si Den boje za svobodu a demokracii bude možné připomenout v pátek 17. listopadu a v neděli 19. listopadu díky akce s názvem "...o 34 let později...". V pátek v 17 hodin se na zámeckém nádvoří budou zapalovat svíčky, v 18 hodin v zámecké konírně zahraje Divadelní studio Viktorka černou komedii Kandidát z politicko-psychologického prostředá.  A ve 21 hodin se opět v zámecké konírně odehraje koncert elektronického písničkářského dua, které se v textech noří do života současných třicátníků.
V neděli 19. listopadu od 16 hodin pak Kině Sušil bude promítnut film Fany a pes, animák o dětském přátelství  přetrženém železnou oponou. K filmu bude od 15 hodin připraven doprovodný program.