Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hesham Malik: Nejisté vibrace

  • Datum konání:14.9. - 19.11.2023
  • Organizátor:Muzeum Kroměřížska
  • Místo konání:Muzeum Kroměřížska, Velké náměstí 38/21, Kroměříž
  • Telefon:573338388
  • E-mail:muzeum@muzeum-km.cz
  • WWW:www.muzeum-km.cz
Úvodní obrázek článku

 Foto na stránce: Muzeum Kroměřížska

V Muzeu Kroměřížska se představí mezinárodně uznávaný umělec Hesham Malik, kterého ocenila i královská rodina v Dubaji. Návštěvníkům nabídne současné umění, jež začal malovat během koronavirového lockdownu právě v muzeu. Malik ukáže i další díla, která vznikla v Kroměříži.

Vernisáž výstavy s názvem Hesham Malik. Nejisté vibrace završí 14. 9. 2023 v 16.30 hodin konferenci Umělec a město, jež je věnována mimo jiné i 150. výročí narození Maxe Švabinského.

Významnou a velmi zajímavou část výstavy tvoří úsek určený školám nazvaný Já jsem, do něhož se zapojili i studenti místního arcibiskupského gymnázia. „Jedná se o portréty významných osobností, které si učitelé vybrali pro svoje žáky, a popisky všech studentů z mezinárodních škol, Kroměříže, ale i dalších míst ČR, kteří se do projektu zapojili,“ vysvětlila Martina Miláčková. 

Malik studoval umění na univerzitě v kanadském Waterloo a specializoval se na umění a design na Parsons School of Design a v Muzeu moderního umění v New Yorku. Má za sebou více než 100 samostatných výstav, zaměřuje se na smyslovou povahu umění a snaží se zobrazovat příběhy lidí a života po celém světě. Jeho výstavu v Kroměříži si mohou zájemci prohlédnout do 19. 11. 2023.