Vratné kelímky představí dominanty města i zajímavé akce

Úvodní obrázek článku

Veřejná soutěž na podobu vratných kelímků, které bude město a další organizace využívat při svých akcích, má vítěze. Autorkou nejzdařilejšího grafického návrhu, který vybrala hodnotící komise z celkem třinácti přihlášených, a výherkyní částky 7777 korun je Kateřina Blahutová z Kroměříže. „Vítězná grafika kelímku přestaví ve zjednodušené podobě svému majiteli některé dominanty města i zajímavé společenské, kulturní či sportovní akce a aktivity spojené s Kroměříží,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.
Lidé při troše fantazie poznají na obrázcích zámeckou věž, rotundu i králičí kopec v Květné zahradě, festival vojenských hudeb, Advent na radnici, arcibiskupské zámecké sklepy či Tizianův slavný obraz Apollo a Marsyas. Podklad pod veselými obrázky na kelímku má žlutou barvu kroměřížského loga.

„Návrh ilustruje sérii zážitků a aktivit, které dělají Kroměříž jedinečnou. Návštěvníci města i místní se mohou ztotožnit s některým z autentických zážitků. Kelímek hraje roli věrného společníka při jejich dobrodružstvích,“ vysvětlila autorka vítězného návrhu.
Město v současné době hledá výrobce kelímků ve dvou velikostech – 0,5 litru a 0,3 litru. „Od využití vratných kelímků si slibujeme snížení množství plastového odpadu, zvláště při pořádání kulturních a společenských akcí pod širým nebem,“ dodal místostarosta Vratislav Krejčíř. Kelímek bude zároveň zajímavým a funkčním propagačním předmětem, který bude k dispozici nejen při nákupu nápoje, ale také jako suvenýr v informačním centru.