Kde se na Kroměřížsku vánočně naladíte?

Úvodní obrázek článku

Je tu adventní čas, děti se již nemohou dočkat Ježíška a vánočních prázdnin a dospělí finišují přípravy a těší se na odpočinek a vánoční atmosféru. Přinášíme vám tipy, kam si v regionu zajít nasát vánoční atmosféru, načerpat inspiraci nebo koupit dárky.


HOLEŠOV

Pokud někde chcete potkat pravé Vánoce, vydejte se na výstavu Betlémů na holešovský zámek. Mezi smrkovými větvičkami se tu halí do kožíšků postavičky z 80 českých betlémů. Je tu příjemně teploučko, voňavo, no prostě vánočně. Uvidíte betlémy háčkované, papírové, netradiční a originální. My jsme tu byli, tak jsme to pro vás sepsali na blog > TADY. Výstava je otevřena až do 29.12. každý den kromě pondělků a Štědrého dne. V Holešově na náměstí je každý den několik stánků se svařeným vínem, punčem a dalšími dobrůtkami, k tomu je náměstí nádherně vánočně nazdobeno, přijdte se tedy na chvíli zastavit, potkat s přáteli a užít si trochu té vánoční atmosféry. A od soboty 21.12. si můžete zabruslit v zámecké zahradě na oblíbeném mobilním kluzišti.

KROMĚŘÍŽ

V pátek 13.12. začíná v Kroměříži na radničním dvoře dlouho očekávaný a oblíbený Advent na radnici. Město Kroměříž si připravilo pestrý program, vánoční a útulnou výzdobu v zeleno-bílém tónu, připravené budou tepelné sálače a deky, posezení před pódiem i u stánků s jídlem. Na Adventu můžete strávit klidně celý den – když si troufnete a počasí to dovolí. Najdete tu vše potřebné pro příjemně strávené chvíle – jídlo k okamžité konzumaci i k odnesení, horké i studené alko i nealko nápoje, zábavu a samozřejmě milé lidičky. Připraven bude také Betlém, pravý sníh i fotokoutek pro děti nebo celou rodinu s tučňáky z Madagaskaru.
Veškeré aktuální informace se dozvíte také ve facebookové události > TADY.

V Muzeu Kroměřížska Vás čekají přímo POHÁDKOVÉ VÁNOCE. 
Vánoční expozice v kulisách evropských pohádkových příběhů, jejíž součástí je i dílnička, kde si můžete vyrobit vlastní vánoční kouli, je otevřená až do 5. ledna.
Více info > TADY.

BYSTŘICE POD HOSTÝNEM

Pestrý adventní prosinec letos připravilo město Bystřice pod Hostýnem. Občanům i návštěvníkům nabídne zajímavý kulturní program včetně zimního kina i stánky s občerstvením. Dějištěm všech akcí je Masarykovo náměstí v centru, ozdobené letos novým betlémem vyřezávaným z lipového dřeva, dílem studentů a učitelů místní Střední školy nábytkářské a obchodní.  V zámecké konírně můžete do 22.12. shlédnout výstavu betlémů ze sbírky Mgr. Jitky Růžičkové.
Podrobný program adventu v Bystřici > TADY.

CHVALČOV

Zajímavou předvánoční akci si pro děti a dospělé připravili na sobotu 14. prosince na Chvalčově. Tajuplná cesta do Betléma za světel luceren, zpívání koled i oslava narození Ježíška.
Více informací > TADY.

CHROPYNĚ

Vánoční koncert Česká mše vánoční se rozezní v Městském kulturním středisku v úterý 17.12.2019. Nenechte si ujít překrásný hudební zážitek.
Více informací > TADY.

HULÍN

Na hulínském náměstí Míru se každou adventní neděli něco děje. Zajištěn je svařák i punč a o zábavu je postaráno díky pestrému programu. 
III. adventní neděli se od 15:00 pobaví děti  u Velké vánoční show Fešák Píno & FRIENDS. 
IV. adventní neděli se můžete těšit na vánoční koncert Patrka Možíše s kapelou a vyhodnocení soutěže o nejkrásnější vánoční stromeček!
Sledujte aktivity v Hulíně > TADY.