Vánoce v Bystřici pod Hostýnem

Úvodní obrázek článku

Pestrý adventní prosinec letos připravilo město Bystřice pod Hostýnem. Občanům i návštěvníkům nabídne zajímavý kulturní program, malý adventní jarmark i výborné občerstvení. Dějištěm všech akcí je Masarykovo náměstí v centru, ozdobené letos novým betlémem vyřezávaným z lipového dřeva, dílem studentů a učitelů místní Střední školy nábytkářské a obchodní. 

Program zahájilo v pátek 6. prosince tradiční Rozsvěcení vánočního stromu spojené s ohňostrojem, hudebním a tanečním vystoupením dětí, vítáním Mikuláše, nadílkou a s výstavou dětských obrázků ve vestibulu radnice.
Na sobotní podvečer 7. 12. je v zámecké konírně připravena vernisáž výstavy historických betlémů ze sbírky Mgr. Jitky Růžičkové. Začátek v 17 hodin.
Výstava potrvá do 22. prosince.

Na venkovním pódiu se během adventu vystřídá množství účinkujících – žáci a učitelé ZUŠ vystoupí v rámci akce „Česko zpívá koledy“ (11. 12. od 17.30 hod.), místní pěvecký sbor Jaderničky se představí společně s Cimbal Classic Vánočním koncertem.

Dětské soubory Píšťaličky a Malá Rusava a Valašský soubor písní a tanců Rusava vystoupí v programu Valašské Vánoce v úterý 17. 12. od 16 hodin.

Novinkou letošního adventu bude zimní kino

Po celý prosinec jsou na bystřickém náměstí otevřeny stánky s občerstvením a vánočními dekoracemi. Od 9. do 23. prosince se budou prodávat i vánoční stromky. 

V městském informačním středisku na bystřickém zámku si můžete zakoupit překrásné a originální vánoční pohlednice Karla Bubílka.

Vánoční svátky vyvrcholí v místním kostele sv. Jiljí 25. prosince společným vystoupením Pěveckého sdružení Tregler a Holešovského chrámového sboru
(od 18 hodin.)

Nový rok uvítají Bystřičtí ohňostrojem připraveným na středu 1. ledna 2020.

Přehled všech akcí a stánkového prodeje: