Kroměřížskem chodí Mikuláš

Úvodní obrázek článku

Na kterých místech regionu Kroměřížsko letos potkáte mikulášskou družinu?

HULÍN
Na náměstí Míru v Hulíně, u jednoho z nejkrásnějších vánočních stromů v regionu, se v pátek 6.12. od 16:30 hod. můžete těšit na mikulášskou družinu a bohatou nadílku.

BYSTŘICE POD HOSTÝNEM
V pátek 6.12. budou na Masarykově náměstí od 17:00 hod. rozsvěcovat vánoční strom. Bude probíhat také mikulášský jarmark a možná i Mikuláš se svojí družinou přijde pochválit hodné děti.
Mimochodem, v Bystřici pod Hostýnem letos připravili pestrý a zajímavý předvánoční program, mrkněte do galerie níže na rozpis všech akcí.

HOLEŠOV
Kouzelné putování za Mikulášem v zámecké zahradě
V sobotu 712. od 16 do 17 hod. proběhne putování za Mikulášem v holešovské zámecké zahradě, registrace je na nádvoří zámku. Tradiční akce střediska volného času TyMy bude zakončena Mikulášskou diskotékou v New Drive Clubu holešovského zámku.

JIŽ PROBĚHLO:

CHVALČOV
Krásnou, i když možná trochu strašidelnou akci chystá na čtvrtek 5.12. obec Chvalčov. Mikulášská jízda startuje v 16:30 hod. u obecního úřadu a zastaví se v 17:00 hod. u školy, Tam čeká děti nadílka.

 

HOLEŠOV
Mikulášská louka
Letos bude v Holešově děti čekat Mikuláš se svou družinou na Mikulášské louce za hasičcskou zbrojnicí ve čtvrtek 5.12.2019 od 16 do 21 hod. Jeikož každým rokem přibývá zlobivých dětí, musel Mikuláš v Holešově přistoupit k ráznějšímu řešení, takže místo návštěv u dětí doma si vzal kousek pekla a nebe s sebou i na zem. Těšit se můžete na hodné andílky i zlobiví čerty, bohatý program pro děti i rodiče a pekelný bufet.

Mikuláš v proměnách času - přednáška
Pro zájemce o historii a lidové tradice  čeká ve čtvrtek 5.12. od 17:00 hod. ve studovně holešovské knihovny další ze série strhujících přednášek aktivního Vlastivědného kroužku Holešov. Tentokrát bude povídání zaměření na Mikulášské obchůzky, jejich proměny a tradice. Mgr. Ondřej Machálek z Vlastivědného kroužku a Muzea jihovýchodní Moravy přiblíží různorodé podoby a proměny tohoto dodnes nejvýraznějšího adventního obyčeje v regionu východní Moravy. Tradice, která v sobě spojuje, jak prvky církevního kultu a legend, tak i staré mytické představy.

KROMĚŘÍŽ
Mikulášská nadílka čeká děti ve čtvrtek 5.12. v rámci Adventu s Domem kultury v Kroměříži ve foyer Domu kultury od 16:00 hod. Těšit se můžete nejen na návštěvu mikulášsé trojice, ale i soutěže a hry. Kdo má svědomí čisté, nebude se bát ani vážení hříšníků!

 

advent_dk.jpg
vanoce_bph.png