Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Regionální hra Poznáváme Valašsko odstartovala 1. června

Úvodní obrázek článku

1. června ODSTARTOVALA regionální hra Poznáváme Valašsko s medvědem Jurou, která vás provede dvaceti atraktivními místy na Valašsku a také částí Kroměřížska v Hostýnských vrších. Medvěd Jura se již pátým rokem toulá po Valašsku a pro návštěvníky vybírá známé i méně známé turistické cíle, na které ukládá razítka. Zpestřete si léto s dětmi! Navštivte místa, KTERÁ TŘEBA JEŠTĚ NEZNÁTE, sbírejte razítka a vyhrajte zajímavé ceny. Do hry se můžete zapojit od 1. června do 30. září! Jak na to?

Hrací brožurky, které na zadní straně obsahují hrací plánek, kam budete otiskovat razítka, si můžete za 30 Kč zakoupit ve vybraných Turistických informačních centrech na Valašsku, seznam naleznete ZDE. Některá informační centra mohou mít koncem prázdnin brožurky vyprodané, proto se raději telefonicky předem ujistěte, zda je mají k dispozici.

 

Všechna razítka jsou umístěna v přírodě a najdete je v bezprostřední blízkosti popsaného místa. K razítku vás zavedou GPS souřadnice, které si můžete naskenovat pomocí QR kódu, který je uveden v hracím plánku. Na každém místě s razítkem je QR kód, který nahradí  chybějící  razítko v aplikaci naší hry. 

Kroměřížsko se letos zapojilo vytipováním dvou míst v Hostýnských vrších. Prvním z nich je Jaroslavova studánka v obci Chvalčov

Tato studánka se jmenuje Jaroslavova na počest prvního starosty Chvalčova po sametové revoluci. Pan Jaroslav Janováč podporoval lidovou tvorbu a řemeslo. Miloval klid lesa i tuto studánku.  

Dalším místem na Kroměřížsku, kde můžete získat razítko medvěda Jury bude Machova studánka na Tesáku

Pramen Machovy studánky leží nedaleko rozcestí turistických tras s názvem Pod Kyčerou. Sochařské zpracování studánky je dílem akademického sochaře Josefa Antka, rodáka z nedalekých Rajnochovic. 

„Jako malou ochutnávku vybraných míst můžeme prozradit, že se s medvědem Jurou vydáte například do Valašské Bystřice ke Zvoničce Kyčery, do Valašského Meziříčí k Pomníku Josefa Handla, do Velkých Karlovic na Stezku valašských strašidýlek, do Vizovic na Janův hrad, k Machově studánce na Tesáku nebo Partyzánskému bunkru do Prlova,“ prozrazuje Marek Chytka z Destinační společnosti Valašsko, která hru pro návštěvníky Valašska připravuje a dodává: „Stejně jako v loňském roce jsme si pro všechny zapojené hráče připravili i fotosoutěž. Všichni, kterým se podaří vyfotit alespoň dvě sochy nebo sousoší medvěda, uvedené v hrací brožurce, budou zařazeni do slosování o ceny starostů měst Vsetín, Rožnov pod Radhoštěm a Valašské Meziříčí. Fotografie zašlete i se jménem na regionalnihra@gmail.com,“ zmiňuje letošní bonusovou cenu Marek Chytka. 

Pro zapojení do finálního slosování o více než 100 hodnotných cen je nutné odevzdat hrací plánek se všemi dvaceti razítky do vybraných informačních center na Valašsku, kde na každého bude čekat drobná odměna v podobě přívěšku medvěda Jury a pamětního listu. Ve vybraných informačních centrech si také můžete na památku zakoupit originální plecháčky.  

Slavnostní vyhodnocení a předání cen je naplánováno na sobotu 21. října 2023 od 15 hodin na společném setkání v prostorách Zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí.

A jaké ceny na vás letos čekají? Výherci mohou získat rodinnou vstupenku na zámek do Kroměříže, vstupenky na prohlídkový okruh na zámku v Bystřici pod Hostýnem, vstupenku pro 2 osoby do bazénu Hotelu Rusava, dárkový koš Destinace Kroměřížsko a na Valašsku třeba vstup do Rožnovských pivních lázní, poukazy na vstupy do Vodního nebo Dětského světa ve Velkých Karlovicích, vstupy na Stezku Valašku na Pustevnách, pobyty v apartmánech U Medvěda a spoustu dalších krásných cen. 

Jednou z výher je i vstup do bazénu Hotelu Rusava pro 2 osoby, foto: Hotel Rusava.

 

Podrobné informace k regionální hře, seznam informačních center, kde si můžete herní brožurku zakoupit, včetně jednotlivých cen naleznete na www.visit-valassko.cz.