Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Kluziště v Kroměříži navštívilo devět tisíc bruslařů

Úvodní obrázek článku

Mobilní kluziště na Hanáckém náměstí se opět těšilo pozornosti sportovců. Kluziště bylo v provozu od 9. prosince loňského roku do konce února letošního roku.

„Zimním sportům uplynulá zima moc nepřála. Projevilo se to i na návštěvnosti našeho kluziště, která byla oproti předchozí zimě nižší asi o dva tisíce. S ohledem na nepříznivé počasí je ale zhruba devět tisíc platících návštěvníků solidním číslem,“ uvedl místostarosta Karel Holík. 

Časově neomezený vstup byl pro bruslící stejně jako loni zpoplatněný desetikorunou. Lidé si mohli na místě zapůjčit brusle, této služby využilo za necelé tři měsíce provozu zhruba 1600 bruslařů, meziročně o 100 méně. K dispozici byly uzamykatelné skříňky na obuv a osobní věci a také bufet s občerstvením.

Kluziště o rozměrech 13 x 28 metrů koupilo město v roce 2020, ovšem v zimní sezoně 2020-2021 nebylo možné jej kvůli koronaviru provozovat. V minulé zimě 2021/2022 kluziště navštívilo asi 11 tisíc platících bruslařů. Koupí kluziště město řeší problém s omezenými hodinami bruslení pro veřejnost na zimním stadionu. V zimě 2019-2020 město provozovalo na Hanáckém náměstí kluziště pronajaté. Novinka zaznamenala velký ohlas veřejnosti, proto radnice pořídila vlastní mobilní ledovou plochu.