Ve Zdounkách proběhl workshop na téma Rozvoj cestovního ruchu pod taktovkou MAS Hříběcí hory
V rámci projektu "Kouzlo příběhů", který realizuje Místní akční skupina Hříběcí hory společně se slovenským partnerem MAS Vršatec, proběhla na podzim loňského roku a na začátku toho letošního série workshopů pro zájemce z řad odborné i laické veřejnosti, zástupce obcí, měst, mikroregionů, informačních center či podnikatelů, na téma rozvoje cestovního ruchu na území našeho kraje, regionu i lokálních oblastí, jako jsou například Hříběcí hory.
Na jeden z těchto tematicky zaměřených workshopů přijala pozvání také manažerka regionu Kroměřížsko - oblastní destinačního společnosti - Bc. Alena Horáková, která má řízení a aktivity v cestovním ruchu na území Kroměřížska na starost od poloviny roku 2019. V rámci prezentace představila nejen krásy a turistické atraktivity tohoto rozmanitého regionu, ale odhalila také tipy na efektivní marketingovou komunikaci, tvorbu obsahu pro návštěvníky ve formě poutavých a autentických fotografií, videí a článků.
Dopolední workshop se konal v prostorách zdounecké knihovny a mezi knihami různých žánrů panovala mezi účastníky workshopu přátelská a inspirativní atmosféra. Skladba účastníků byla různorodá, a vytvořila harmonický celek, který se vzájemně doplňoval. Nechyběli starostové menších obcí z území Hříběcích hor, provozovatelé zámečků, kterých je v Hříběcích horách mnoho a mají velký potenciál pro rozvoj cestovního ruchu,
Mezi účastníky se postupně rozvíjela zajímavá diskuze, která přinesla nové podněty, které jak MAS Hříběcí hory, tak region Kroměřížsko mají zájem ve spolupráci s aktéry v cestovním ruchu, dále rozvinout. Věděli jste například, že v malé vesničce Chvalnov - Lísky se natáčel celovečerní film "Kdyby radši hořelo"? Filmaři hledali vesničku, která má na návsi kašnu a funkční hasičskou zbrojnici a jejich volba padla právě na Chvalnov.
Na prezentaci A. Horákové navázal Ing. Martin Krčma, předseda Czech National Trust, a seznámil účastníky workshopu s průběhem výměnného pobytu v programu Erasmus. Pracovníci mezi jednotlivými trasty využívají příležitosti společně získávat nové znalosti a vytvářejí otevřenější a přívětivější atmosféru v celém sektoru ochrany evropského kulturního dědictví. Nezávislí odborníci z anglického hrabství Surrey a ze Skotska navštívili destinaci Kroměřížsko a blízké okolí v září loňského roku a následně nezávisle zhodnotili možnosti cestovního ruchu v destinaci. Výsledky byly v něčem překvapivé, někde jsme si byli vědomi nedostatků, ale i příletostí, které se nám v regionu naskytují.
Audio a video záznam z celého workshopu je dostupný na YouTube kanále MAS Hříběcí hory:
My už se teď těšíme na všechny příběhy a výstupy, které z tohoto zajímavého projektu vzejdou! Děkujeme za pozvání a těšíme se na další spolupráci.
PREZENTACE REGIONU KROMĚŘÍŽSKO KE STAŽENÍ ZDE.