Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Vánoční stromy rozzáří centra měst na Kroměřížsku

Úvodní obrázek článku

Vánoční stromečky každoročně rozzáří centra měst, městeček i obcí  v regionu. Podívejte se, kde si ono odpočítávání (většinou spojené s jarmarkem nebo kulturním programem) můžete v regionu užít!

Ve čtvrtek 24. listopadu si tradiční rozsvícení užijete v Kroměříži na Velkém náměstí. Čeká na vás řada vystoupení, koncert Standy Hložka, jarmark a po celou dobu programu bude k dispozici Ježíškova pošta.
V Kroměříži se rozsvítí i světelná výzdoba v celém historickém centru včetně radnice. Na další rozsvěcování se Kroměřížané i návštěvníci města mohou těšit už tuto neděli 27. listopadu, kdy se na náměstí Míru rozsvítí první adventní svíce v rámci akce Rozsviťme Kroměříž společně. Přijďte v 17 hodin a užijte si společné setkání s přáteli. Děti obdrží malý dárek - první dílek skládačky Betléma - další tři pak dostanou následující adventní neděle, pokud na rozsvícení adventní svíce přijdou.

Vánoční strom v Kroměříži je každoročně umístěn naproti krásně nasvícené radnici. Foto: 2021

Stromeček zasvítí díky vánočním světýlkům v pátek 25. listopadu i v Hulíně. Tradičně také tady si můžete projít vánoční jarmark a koupit si něco dobrého nebo si odnést něco pěkného domů. Těšte se také na dlouhonohé anděly na chůdách a koncert skupiny Fleret. Každou adventní neděli se můžete v Hulíně těšit na kulturní program, který si zpříjemníte nákupem dobrot nebo drobných dárků ve stáncích.

Vánočně vyzdobené hulínské náměstí v roce 2021.

V sobotu 26. listopadu si i návštěvníci a obyvatelé Holešova mohou užít Adventní trhy s rozsvícením vánočního stromu v 17:30. Nezapomeňte také na zahájení vánoční výstavy v arkádách zámku Kouzlo přírodních Vánoc, její návštěvou si můžete zpestřit adventní čas.

Holešovské náměstí s vánočním stromem v roce 2021.

Ve stejný den na návsi v obci Chomýž bude připraven program plný vystoupení, fanfár a zlatým hřebem bude rozsvěcení stromu a slavnostní ohňostroj. 

V Koryčanech zahájí Advent také v sobotu 26. listopadu. Součástí akce bude jarmark, živý betlém, Ježíškova pošta a na závěr také rozsvícení vánočního stromu.

V Chropyni budou také v sobotu v 17 hodin slavnostně rozsvěcovat stromek. V rámci akce se můžete těšit na hudební vystoupení a v 18 hodin bude v areálu zámeckého parku zahájen ohňostroj.

V opačné části regionu Kroměřížsko, v Rajnochovicích, bude sobota 26. listopadu také patřit dětem. Očka jim v Hotelu Pod Šaumburkem rozzáří nejen rozsvícení stromečku, ale také diskotéka se světelnou show nebo fotokoutek.

Ve čtvrtek 1. prosince si pak na Rozsvěcení vánočního stromu můžete zajet do Bystřice pod Hostýnem. Chybět nebude jarmark a děti jistě ocení vystoupení Míši Růžičkové. 
O prvním adventním víkendu se ale můžete v Bystřici pod Hostýnem naladit na přicházející svátky loutkovou revue Vánoční čas.

Dřevěný betlém a vánoční strom v Bystřici pod Hostýnem v roce 2021.

Více adventních a vánočních akci z regionu najdete na našem webu v sekci Akce a události.