Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Skvělé gastro akce na Kroměřížsku!

Úvodní obrázek článku

Milujete dobré jídlo a pití? Rádi ochutnáváte a necháváte se překvapovat novými chutěmi? Pak právě pro vás tu máme přehled akcí, které se v následujících dnech a týdnech budou konat na Kroměřížsku, a kde si zaručeně přijdete na své!

V pátek 16. září u Větrného mlýna Velké Těšany zažijte na vlastní kůži i chuť akci Burčák u mlýna. Čeká na vás košt a možnost koupě burčáku, ale i něco dobrého z grilu a udírny. 


Větrný mlýn Velké Těšany

V sobotu 17. září se přesuňte do další obce s větrným mlýnem, do Rymic. Na tradiční akci Rymické kotlék můžete ochutnat výborné guláše nejen místních, ale i zahraničních účastníků. Letos totiž přislíbili účast také Maďaři ze Slovenska s pravým maďarským gulášem.

V sobotu 17. září odpoledne si můžete zajet do Morkovic, kde se v Sokolské zahradě budou konat Zvěřinové hody. Ochutnejte speciality z jelena nebo divočáka a vyhrajte ve zvěřinové tombole.

Květná zahrada v Kroměříži bude také v sobotu 17. září hostit už XVII. Kroměřížské vinařské slavnosti. Milovníci chutného moku se mohou těšit kromě degustace vín také na italské delikatesy a čokoládu.

A když už jsme tu jmenovali slavnosti vína, tak milovníky piva rozhodně o jejich slavnosti neochudíme. Kroměřížské pivní slavnosti se budou konat v sobotu 24. září Na Sádkách v Kroměříži. Pivovar Maxmilián slaví 10 let a vy můžete být u toho!

Milovníci pořádné flákoty potěší akce Řízkové hody. Řízky na všemožný způsob můžete ochutnat v Lesním penzionu Bunč o víkendu 23. - 24. září a od 28. září do 2. října

V sobotu 15. října se v Bystřici pod Hostýnem uskuteční Trh domácích dobrot. Zde můžete prodat nebo nakoupit doma vyrobené marmelády, sirupy, med, kytky nebo výpěstky ze zahrádky. 

Náš výčet akcí, na kterých se vám budou sbíhat sliny, zakončíme v Kroměříži. Nenechte si ujít 15. října na Velkém náměstí Jablečný den. V rámci bohatého programu pro celou rodinu se můžete těšit na farmářské trhy, prodej výrobků z jablek, výstavu plodů starých odrůd, živou hudbu, fotokoutek i pohádku pro děti.

A protože podzim už ťuká na dveře a poslední dny jsou na srážky bohaté, doporučujeme zajít do lesa na houby! 

My to vyzkoušeli a hlásíme, že v Hostýnkách i Chřibech rostou! Taková domácí houbová polévka, omáčka, smaženice nebo řízek z bedly jsou přece delikatesy, které stojí zato! 

Pokud byste stále neměli jídla dost, MŮŽETE SE INSPIROVAT NAŠIMI GASTROTIPY. OCHUTNEJTE KROMĚŘÍŽSKO!