Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Pohodlně autobusem do Muzea v přírodě Rymice

Úvodní obrázek článku

Vyrazte na parádní celodenní výlet do Rymic! Pravidelně sem zajíždí autobusové spoje z Kroměříže, Holešova a Bystřice pod Hostýnem. Skvělý tip pro ty, kdo nemají auto, nebo se obávají nedostatku parkovacích míst. Výlet autobusem má své kouzlo, objevte jej!

Díky přidaným autobusovým spojům Integrované dopravy Zlínského kraje se dostanete do Rymic častěji, nově sem zajíždí i další linky na trase Kroměříž - Holešov - Bystřice pod Hostýnem a zpět. Nové turistické brožurky vám poradí, kam se vydat, co tady zažijete a jak se dostanete tam i zpět domů. 
Muzeum v přírodě Rymice nabízí atraktivní příležitost k trávení volného času. Nachází se v jedné z nejstarších obcí v podhůří Hostýnských vrchů nedaleko Holešova. Prohlédnete si zde původní chaloupky s doškovými střechami, renesanční tvrz či větrný mlýn. Dozvíte se mnoho zajímavostí, jak žili a hospodařili naši předci v posledních dvou staletích.

Brožurky jsou k dostání v tištěné podobě ve všech informačních centrech v regionu nebo na autobusových či vlakových stanicích ve Zlínském kraji. Najdete tady tipy, co vše v Rymicích navštívit i jízdní řády autobusových spojů.

Stahujte v PDF formátu >>> ZDE.

Náš tip pro rodiny s dětmi: Procházka s tajenkou obcí Rymice

Pojedete s dětmi a chcete, aby je výlet bavil? Vydejte se po stopách historie i současnosti této malebné vesničky s Procházkou s tajenkou, kterou pro vás vytvořila akční maminka tří dětí Verča, která v Rymicích žije. Podklady ke stažení a všechny informace najdete ZDE.