Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Prázdninová nabídka holešovského zámku

Úvodní obrázek článku

 

 

Nový zámecký okruh Po stopách Wrbnů

Turistická sezona 2022 na zámku v Holešově nabízí na prázdninové měsíce hned několik novinek. Starý prohlídkový okruh se rozšířil o hraběnčinu ložnici, společenskou místnost a lovecký salonek a k nabídce přibyl také zbrusu nový prohlídkový okruh zámeckou zahradou a hvězdárnou. Návštěvnici si také za zvýhodněnou cenou mohou koupit letní permanentku na veškerou prázdninovou nabídku Městského kulturního střediska Holešov.

První zámecký okruh se jmenuje Po stopách Wrbnů. Vychází z původní turistické trasy zámkem a představuje bydlení hraběcího rodu v 19. století. Vznikla hraběnčina ložnice, na kterou navazuje společenská místnost s knihovnou, hudebním koutkem, obrazy, posezením a lovecký salónek ve věži. Holešovští muzejníci k vybavení tohoto malého prostoru využijí bohatý sbírkový fond militárií. Empírový mobiliář byl do Holešov naopak zapůjčen ze zámku Jaroměřice nad Rokytnou a Náměště nad Oslavou.

Druhý zámecký okruh se jmenuje Zámeckou hvězdárnou s Růžovou zahradou. Třicetiminutová komentovaná prohlídka s průvodcem zavede návštěvníky do východní strany francouzského parku a také do hvězdárny. Tento okruh je v nabídce pouze o prázdninách.

Městské kulturní středisko Holešov, které má ve správě zámek, synagogu a kovárnu a realizuje zámecké výstavy, nabízí na červenec a srpen speciální letní permanentky. Za zvýhodněnou cenu je možné navštívit všechny zmíněné památky a výstavy. Cena pro dospělé je 550,-, pro děti 330,-. Voucher platí celé léto.

Po stopách Wrbnů (květen – říjen 2022)

dospělí 100 Kč děti, studenti, senioři, ZTP 60 Kč děti do 6 let v doprovodu rodičů zdarma rodinné 240 Kč školy 50 Kč
Zámecká hvězdárna s Růžovou zahradou (červenec a srpen 2022)
dospělí 60 Kč děti, studenti, senioři, ZTP 40 Kč děti do 6 let v doprovodu rodičů zdarma rodinné 150 Kč táborové skupiny 30 Kč