Cookie Consent by Free Privacy Policy website

V Holešově vám procházku či výlet zpříjemní krásné nové turistické informační tabule

Úvodní obrázek článku

Foto: webové stránky města Holešova

Město Holešov zahájilo výměnu a osazení informačních cedulí u městských kulturních památek a zastavení městského prohlídkového okruhu. Na některých místech šlo o výměnu, jinde informační tabule chyběly zcela. V první etapě se podařilo vyrobit a nainstalovat 6 nových cedulí, které korespondují s informační tabulí na městském hřbitově, která byla umístěna v minulém roce. Do konce roku by měly být dokončeny i zbývající tabule tak, aby každý návštěvník i obyvatel města dostal kompletní a kvalitně zpracované informace. Obsah informačních tabulí vytvořil po konzultacích s odborníky z Národního památkového ústavu historik Karel Bartošek z Odboru kultury, školství a památkové péče.

Foto: webové stránky města Holešova

V rámci zvelebování veřejného prostoru byla také dokončena první část proměny prostranství u Šachovy synagogy, kterou teď zdobí nově vydlážděný kruh s židovskou hvězdou a půlkruhová lavička. Zasazen byl živý plot a vysazen nový strom. Vytvořeno bylo také parkovací stání. Tato revitalizace byla realizována podle návrhu Ing. Aleny Vránové. Vše je prováděno postupně z provozních peněz města.

Foto: webové stránky města Holešova

Prostranství u Šachovy synaogogy se zkrášlilo právě včas. Už od 26. do 30. července se bude zde i na jiných místěch v centru města konat 22. ročník Festivalu židovské kultury