Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Vydejte se po stopách židovské historie v Kroměříži

Úvodní obrázek článku

Foto: webové stránky www.kromeriz.eu

Kroměříž si letos připomíná 80 let od zničení Nové synagogy, která stála na místě dnešního domu kultury. Město k tomuto výročí a k připomenutí své židovské minulosti připravilo na pondělí 25. července program, jehož součástí bude odhalení další série kamenů zmizelých a také modelu zničené synagogy. Lidé se mohou těšit i na přednášku o židovské historii města a na koncert klezmerové kapely. Více k programu akce zde.

Celý program je přístupný zdarma a v případě nepříznivého počasí proběhne i koncert v sále Starého pivovaru.
Jako připomínku výročí zničení synagogy připravilo město ve spolupráci s Turistickým informačním centrem Kroměříž a Muzeem Kroměřížska novou turistickou vizitku s jejím obrázkem. K dostání je již nyní v Turistickém informačním centru. 


Foto: facebook Turistické informační centrum Kroměříž

K dispozici je také nové razítko nejen do turisického deníku. 
Foto: facebook Turistické informační centrum Kroměříž

 Pro zájemce o bližší informace ohledně židovské historie v Kroměříži připravilo již loni město trasu s názvem Po stopách židovské historie. Její délka je 1,7 km a časová náročnost 35 minut. Ukazuje například kameny zmizelých (tedy stolpersteine, doslova přeloženo „kameny, o které je třeba klopýtnout“), zbytek zdi kolem židovské čtvrti, bývalou židovskou radnici nebo památník od sochaře Olbrama Zoubka. Ke stažení na webu města, k dostání v Turistickém informačním centru.