Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Holešov, to město měst

Úvodní obrázek článku

Za jeden z nejpovedenějších počinů tohoto roku, který vznikl v našem regionu, je píseň HOLEŠOV, TO MĚSTO MĚST, kterou si Holešované nadělili k 700. výročí města. Ještě jste ji neslyšeli a nádherný videoklip k tomu neviděli? Připomeňte si ho s námi!

S velkou úctou k historickému odkazu jsme velmi rádi, že Holešov je stále velmi kulturním městem plným hudby, jsme šťastní, že ctíme tradice, že se setkáváme při regionálních akcích s nadregionálním přesahem. Osobnost Rabína Šacha nebo třeba bikemaraton Drásal jsou toho zářným důkazem. A právě o tom tato píseň je.
Těšíme se, co nového opět v Holešově na sezónu 2023 připraví. Tradiční akce, jako jsou Dny města Holešova, Bikemaraton Drásal, Holešovská regata, Festival židovské kultury či Dožínky mikroregionu Holešovsko budou jistojistě doplněny výstavami na krásném raně barokním zámku, expozicemi v Městském muzeu a galerii, zajímavými setkáními, koncerty nebo přednáškami.

Vznikla díky přátelskému kolektivu lidí, pocházejících z našeho okolí, a jejich kamarádů. Hudbu pro nás složil a o produkci se postaral Hanz Sedlář, skvělý hudebník, hudební skladatel, klavírista, dirigent a mimo jiné také bubeník Janka Ledeckého. Zpívá jej Tereza Navrátilová, úspěšná (nejen) muzikálová zpěvačka pocházející z Hulína. Ondra Blaho, který většinu svého života prožil v Holešově, taktéž muzikant a nyní mimo jiné moderuje Dobré ráno na ČT 2. Máme taky radost, že se podílela skvělá violoncellistka Iris Moris, která má za sebou třeba sólové hraní pro Hanse Zimmera nebo Andrea Bocelliho. Dalším skvělým hudebníkem je David Uher, kytarista a skladatel, který v minulosti spolupracoval mimo jiné s V. Mišíkem a ETC. Vážíme se také toho, že nám na baskytaru zahrál , člen kapely Support lesbiens, která shodou okolností vystoupila při pátečním programu Holešovské Regaty. Krásné záběry a perfektní střih jsou pak z rukou kameramana Petra Šišky, se kterým město spolupracuje v projektu Holešov TV, natáčení reportáží z města Holešova. Všem zmíněným patří velké poděkování.

Hudba & produkce: Hanz Sedlář
Text: Hana Helsnerová
Mix & Mastering: Hanz Sedlář
Studio 1: Sedlars-production.cz
Studio 2: Coffee-records
Zpěv: Ondřej Blaho
Zpěv: Tereza Navrátilová
Zpěv: Eva Cichovská
Violoncello: Iris Moris
Sólo kytara: David Uher
Baskytara: Marek Marian Leždík
Bicí, klavír, kytary: Hanz Sedlář
Kamera, střih: Petr Šiška

Spot vznikl ve spolupráci s KROMĚŘÍŽSKO - sdružení pro cestovní ruch, z. s. a my z něj máme velkou radost!

Budeme vás moc rádi informovat o všech aktualitách, které se váží nejen k Holešovu, ale i celému regionu.
Děkujeme za vaši přízeň.