Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hravá věda, přijďte si vyzkoušet fyzikální a matematické zákony v praxi

Úvodní obrázek článku

Zámek Holešov navazuje na úspěšnou interaktivní výstavu Poznávej se z roku 2020 a ve spolupráci s IQ Landia Liberec otevře další výstavu, která hravou formou přibližuje fyzikální, matematické a optické zákony, smyslové jevy a klamy.

„Do Holešova jsme přivezli ochutnávku IQ Landia Liberec. Vše je postaveno na interaktivnosti, lidé si mohou všechno vyzkloušet a znovu platí, že dotýkat se je přímo přikázáno,“ shrnuje letošní nabídku koordinátor výstav IQ Landia v České republice Pavel Matoušek.

V prvním patře zámku na vás například čeká planetární stůl, plazma koule s demonstrací fungování energie, optická harfa, celá sestava vizuálů demonstrujících optické klamy a paradoxní iluze, test viskozity nebo fungování Pythagorovy věty v praxi. Sáhnout můžete také o kolekci hádanek, u kterých můžete prověřit své znalosti ze základní školy. Zajímavý je také stroj, který mimo jiné předvádí, jak vidí pes, kočka nebo včela. Hravá věda nabízí hru, zábavu i ponaučení, zahrnuje dvaadvacet exponátů, které jsou přímo určené k vyzkoušení, vyřešení nebo soutěžení. Hlavní myšlenkou výstavy je podnítit zájem zejména mladé generace o technické obory a v duchu Komenského hesla „škola hrou“ je vtáhnout do světa přírodních věd, aktivovat hravost a tvořivost.
Výstava je otevřena od úterý do neděle od 9 do 17 hodin a končí 28. srpna. Vstupné je 140,-, snížené 90,-, rodinné 2+3 420,- a školní a táborové skupiny 50,-.

Foto: Městské kulturní středisko Holešov