Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Regionální hra Poznáváme Valašsko s medvědem Jurou startuje 1. června - tentokrát i na Kroměřížsku v Hostýnských vrších!

Úvodní obrázek článku

1. června startuje regionální hra Poznáváme Valašsko s medvědem Jurou, která vás provede dvaceti atraktivními místy na Valašsku a nově i částí Kroměřížska v Hostýnských vrších. Medvěd Jura se již čtvrtým rokem toulá po Valašsku a pro návštěvníky vybírá známé i méně známé turistické cíle, na které ukládá razítka. Zpestřete si léto s dětmi! Navštivte nová místa, sbírejte razítka a vyhrajte zajímavé ceny. Do hry se můžete zapojit od 1. června do 30. září! Jak na to?

Hrací brožurky, které na zadní straně obsahují hrací plánek, kam budete otiskovat razítka, si můžete za 25 Kč zakoupit ve vybraných Turistických informačních centrech na Valašsku, seznam naleznete ZDE. Z našeho regionu je možnost zakoupit si brožurku v Městském informačním centru v Bystřici pod Hostýnem (na zámku).

Současně s brožurkou dostanete drobnou odměnu v podobě magnetky s medvědem Jurou.

V brožurce pak najdete mapku míst s umístěnými razítky a ke každému místu popis trasy i GPS souřadnice, které si můžete naskenovat pomocí QR kódu uvedeného v hracím plánku. Všechna razítka jsou umístěna v přírodě a najdete je v bezprostřední blízkosti popsaného místa. 

U každého zastavení jsou připraveny i další tipy na výlety v okolí. „Jako malou ochutnávku vybraných míst můžeme prozradit, že se s medvědem Jurou vydáte například na stezku portáše Maliny do Velkých Karlovic, k památníku Andělíček u Valašských Klobouk, k vodní nádrži Břucko ve Valašské Bystřici nebo ke Kříži na rozcestí v blízkosti Kohútky,“ prozrazuje Marek Chytka z Destinační společnosti Valašsko, která hru pro návštěvníky Valašska připravuje a dodává: „V letošním roce jsme navíc oblast putování s medvědem Jurou rozšířili o území Valašských Klobouků a Hostýnských vrchů - Tesák a Rusavu.“ 

 Vyhlídka na Tesáku, jedno z nových míst hry Poznáváme Valašsko s medvědem Jurou. Děti bude hledání bavit - razítko je umístěno v dutině stromu, který svým tvarem připomíná jelena s parohy. Najdete ho hned nebo budete potřebovat chvíli času?

Rusava - Hořansko, další z nových míst hry Poznáváme Valašsko s medvědem Jurou na Kroměřížsku. Krásné místo, odkud se můžete vypravit pěšky třeba na magický Svatý Hostýn. 

„V letošním roce jsme připravili s medvědem Jurou v oblasti Jelenovské bonusové místo, kde mají účastníci možnost získat mimořádnou cenu. Podmínkou je najít v této oblasti dřevěnou sochu medvěda Jury, vyfotit se u ní a fotografii nám zaslat i se jménem na e-mailovou adresu uvedenou v herním plánu,“ zmiňuje letošní bonusovou cenu Marek Chytka. Pro zapojení do finálního slosování o stovku hodnotných cen je nutné odevzdat hrací plánek se všemi dvaceti razítky buď zasláním naskenovaného nebo vyfoceného herního plánku na e-mail regionalnihra@gmail.com nebo jej odevzdat v informačních centrech na Valašsku. Ve vybraných informačních centrech si také můžete na památku zakoupit originální plecháčky připravené speciálně pro letošní ročník.

A na jaké ceny se za své putování a sbírání razítek můžete těšit? Jejich výčet vás určitě potěší, z našeho regionu zmíníme třeba vouchery do welness či bazénu v Hotelu Rusava, z Valašska pak poukazy na večeře, pivních lázní nebo různé vstupenky na atraktivity v rámci regionu.

Welness v hotelu Rusava

Slavnostní vyhodnocení a předání cen je naplánováno na sobotu 22. října 2022 od 15 hodin na společném setkání v nově otevřeném Trezoru přírody v Horní Lidči.

Podrobné informace k regionální hře, seznam informačních center, kde si můžete herní brožurku zakoupit, včetně jednotlivých cen naleznete na https://hra.visit-valassko.cz/.
PŘEJEME KRÁSNÉ PUTOVÁNÍ VALAŠSKOU KRAJINOU!