Cookie Consent by Free Privacy Policy website

V Koryčanech bylo otevřeno nové informační centrum

Úvodní obrázek článku

Zbrusu nové infocentrum ve zrekonstruovaném domě přímo vedle hlavního náměstí, bylo v těchto dnech otevřeno v Koryčanech. Sloužit bude jak místním k získání informací o službách a akcích ve městě, ale také turistům, kteří do městečka, které je považováno za bránu do přírodního parku Chřiby, zavítají na výlet či dovolenou.

Město Koryčany otevřelo informační centrum v nově opraveném multifunkčním domě v blízkosti radnice v samém centru města. Turisté zde získají informace o atraktivitách v okolí i v celém regionu Kroměřížsko.

Hned při vstupu si mohou vybrat z široké nabídky turistických propagačních materiálů samotného města Koryčany, tipů na výlet z regionu Kroměřížsko či cyklo mapy Východní Moravy, turistického regionu Zlínského kraje. Všechny tyto propagační materiály jsou pro návštěvníky zdarma. Více informací k jednotlivým místům či trasám pak obdrží od pracovnice infocentra.

V samotném infocentru si mohou návštěvníci vybrat z atraktivní nabídky upomínkových a propagačních předmětů, jako jsou turistické známky, pohlednice, hrníčky, plecháčky, populární termohrnky, vaky, trička, zápisníky, reflexní prvky a nechybí ani knižní publikace.

Usměvavá paní Prokešová, která koryčanské infocentrum vede, nás přivítala v nových prostorách a těší se na na všechny příchozí návštěvníky. My přejeme novému infocentru v našem regionu hodně štěstí v jeho provozu, a mnoho spokojených návštěvníků.

Provozní doba infocentra:

  • červen - září: PO - PÁ: 8:00 - 11:30 a 12:00 - 16:00, SO: 8:30 - 11:30 a 12:00 - 14:00
  • říjen - květen: PO - PÁ: 9:00 - 11:30 a 12:00 - 15:00

Kontakt: Bc. Ludmila Prokešová, DiS., e-mail: prokesova@korycany.cz, tel. +420 720 022 908.

A kam se vypravit v Koryčanech a okolí? Pár tipů jsme pro vás zmapovali také na našem webu:

V těchto dnech rovněž probíhá v Koryčanech, v zámeckém parku, ve spolupráci s MAS Hříběcí hory a Muzeum Kroměřížska, zábavná hra pro rodiny s dětmi Jarní mravenčení. Za správně vyluštěnou tajenku, kterou přinesete do infocentra, tady získají děti diplom a sladkou odměnu. Hra bude k dispozici do neděle 8. května.

V koryčanském infocentru ale nechybí také odkaz dřevěného ohýbaného nábytku Michaela Thoneta, který právě v Koryčanech nábytkářskou výrobu začal ještě předtím, než se přesunula do Bystřice pod Hostýnem. Město pořídilo klasiku všech klasik, židli č. 14, na kterých mohou návštěvníci posedět u stejně laděného dřevěného stolu stejné výroby.

V Koryčanech je k vidění někdejší Thonetova vila, která je nyní ve vlastnictví města a čeká na opravu. Věříme, se brzy podaří najít vhodný dotační titul, který tuto unikátní památku přivede zpět k životu.

Podívejte se na reportáž z vily, kterou nás provedla paní starostka:

Tak vzhůru do Koryčan! Je tady toho spousta k vidění a poznání. A když nebudete vědět kudy kam, v novém informačním centru vám rádi poradí.

 

 

 

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg