Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Holešovská Regata letos oslaví desáté narozeniny

Úvodní obrázek článku

Po dvouleté přestávce se do holešovských zámeckých zahrad vrátí rodinný hudební festival holešovská Regata, který bude letos v červnu slavit se svými fanoušky desáté narozeniny. Jsou o to významnější, že se letos prolínají se 700. výročím města Holešov, které je od začátku místem konání festivalu a tento rok i spolupořadatelem.

Bez Holešova a jedinečného areálu zámeckých zahrad by Holešovská Regata nebyla tím, čím je, a to nemám na mysli pouze název samotný! Od prvního ročníku, který se konal v roce 2011, máme s městem skvělé vztahy. A to nejen s jeho obyvateli, kteří tvoří velkou část každoročního publika, ale i se zástupci města,“ uvedl ředitel festivalu Michal Žáček. V průběhu dvoudenního festivalu, který se uskuteční ve dnech 17. a 18. června 2022, divákům zahrají VOJTĚCH DYK & B-SIDE BAND, MIRAI, NO NAME, QUEENIE, SUPPORT LESBIENS, ČECHOMOR, MŇÁGA A ŽĎORP, VESNA, a další.
Že to bude ročník výjimečný, napovídá i nová grafika festivalu. Autorem nového vizuálu je plzeňský výtvarník a grafický designér Pavel Botka. Jeho práci bude možno blíže poznat na výstavě jeho plakátů, která proběhne v průběhu měsíce června v prostorách holešovského zámku. „Výstava plakátů Pavla Botky, aktuálně dvorního grafika Holešovské Regaty, bude zdarma přístupná i návštěvníkům festivalu ve dnech jejího konání, tedy v pátek 17. a v sobotu 18. června 2022. K nové grafice připravujeme i designové vychytávky přímo v exteriérech areálu festivalu, protože chceme, aby se u nás diváci cítili ještě příjemněji, než tomu bylo doposud. Už se na všechny fanoušky po dvouleté vynucené pauze moc těšíme!" dodal Žáček.
Kromě skvělých kapel tak divákům Regata tradičně nabídne i doprovodný program spojený s prohlídkami zámku a aktuálních výstav. Chybět nebude ani tradiční přehlídka netradičních plavidel, přejezd lávky, narozeninový ohňostroj a další atrakce pro malé i velké diváky. Vstupenky jsou k dostání v Holešově v místním městském informačním centru a také v síti Ticketportal. V platnosti zůstávají i ty, které byly zakoupeny na odložené ročníky 2020 a 2021. Veškeré informace o cenách vstupenek a programu festivalu jsou zveřejňovány na facebookové stránce a na webu festivalu www.holesovskaregata.cz.