Cookie Consent by Free Privacy Policy website

V Holešově zahajují oslavy knihovny novou outdoorovou výstavou a knižní publikací

Úvodní obrázek článku

Holešovská knihovna slaví, a to si žádá náležitý program oslav. U příležitosti 160. výročí založení Čtenářského spolku v Holešově a 100. výročí vzniku Masarykovy knihovny a čítárny v Holešově, zahájíme oslavy ve středu 25. srpna, kdy světlo světa spatří hned dvě krásné záležitosti.

„Otevřeme“ novou výstavu s názvem „Po stopách knihovnictví v Holešově“. Outdoorová výstava byla vytvořena ve spolupráci odboru školství, kultury a památkové péče s pracovnicemi knihovny a trpělivými grafiky. Bude zdobit nejen centrum, ale i další části našeho města. Tentokrát se totiž panely přesunou z velké části k budovám, kde v historii knihovna sídlila. K vidění budou tedy například před kinem, u gymnázia nebo u sokolského domu. Na panelech najdou čtenáři něco z historie, něco ze současnosti a něco také z výhledu do budoucnosti. To celé obohaceno o bohatou fotogalerii.

Dalším bodem programu bude slavnostní představení a požehnání nové knihy, kterou si tak trochu vyžádalo publikum oblíbeného předčítání pověstí na youtubovém kanále města Holešova. Ano, je to tak, Holešovské pověsti mají konečně knižní podobu, jsou opatřeny ilustracemi a jsou moc povedené.

A jak tento nápad vlastně vznikl? Mrkněte na video!

Zveme všechny zájemce na autorské čtení Karla Bartoška i následnou autogramiádu. K tomu všemu bude hrát a zpívat „Sváteční Heda“ – Vlaďka Dvořáková a její přátelé.
Oslavy pak budou pokračovat v září, kdy je plánována velká výstava v prostorách zámku, komentovaná vycházka „po stopách knihovnictví v Holešově“ i vydání publikace o holešovské knihovně.