Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Natáčeli jsme Cyklotoulky v Chřibech

Úvodní obrázek článku

Další díl oblíbeného TV pořadu Cyklotoulky se natáčel v překrásném prostředí přírodního parku Chřiby. Televizní premiéra je naplánována na 18. září na ČT2 v 9:00. Poté proběhne několik repríz na ČT Sport a záznam bude uložen na webu pořadu Cyklotoulky

KROMĚŘÍŽSKO - sdružení pro cestovní ruch, z.s., oblastní destinační společnost, která zajišťuje ve spolupráci s partnery z řad měst, obcí, mikroregionů, podnikatelů, neziskových a příspěvkových organizací destinační management a rozvoj cestovního ruchu na území regionu Kroměřížsko, oslovila po roce štáb úspěšného a oblíbeného pořadu Cyklotoulky. V roce 2020 již vznikl díl, který ukázal krásy samotné Kroměříže a blízkého okolí i města Holešov a jeho turistických atraktivit. Ve spolupráci s městem Bystřice pod Hostýnem vznikl v loňském roce také díl, který představil Bystřici pod Hostýnem i blízké Hostýnské vrchy, především obec Chvalčov, rozhlednu na Kelčském Javorníku a Podhradní Lhotu. 

"Po loňském úspěchu a perfektní spolupráci se štábem Cyklotoulek, jsme se rozhodli ukázat divákům a cyklistickým nadšencům další část našeho regionu a to Přírodní park Chřiby. Ty nabízí velké množství atraktivních cyklotras, tajemná zákoutí, skalní útvary, studánky i atraktivity typu nejvyšší kamenné rozhledny u nás nebo mimořádně zachovalého větrného mlýna německého typu, který je dokonce Národní kulturní památkou," uvedla Alena Horáková, manažerka destinační společnosti Kroměřížsko.

Pan Tomáš Oklešťek, provozní Ranče Kostelany, vítá štáb na ranči, jak jinak než na koni.

Známý moderátor a sportovec Stanislav Bartůšek se s doprovodem místních partnerů vydal z Kostelan do Velkých Těšan, na Komínské skály, turistickou křižovatku Bunč, kolem pozůstatků nedostavěné "baťovské" dálnice, na rozhlednu Brdo, kolem Hubertovy chaty  až ke studánce U Lvích hlav. Scénář celého dílu vytvořila destinační společnost Kroměřížsko ve spolupráci s partnery z podnikatelského subjektu Chřiby resort,

Zleva: Pavel Zrna za Chřiby resort, Jan Petřík za Mikroregion Chřiby a moderátor Stanislav Bartůšek u rozhledny Brdo.

"Tímto bychom chtěli poděkovat našim partnerům z Chřiby resort, do kterého patří Ranč Kostelany a Lesní penzion Bunč. Oba subjekty jsou svým způsobem také turistickou atraktivitou a mimo to poskytují komfortní zázemí pro návštěvníky v této části Chřibů. Především zde ale pracují lidé, kteří jsou srdcaři tohoto kraje a při samotném natáčení poskytli štábu a tedy i divákům mnoho zajímavých informací. Jmenovitě jde o provozní Tomáše Oklešťka a Karla Tomšeje a dále obchodního a marketingového manažera Chřiby resortu Pavla Zrnu. Servis a půjčovnu kol na Bunči zde představil Jakub Kliment z Kolovny KM. Rovněž bychom rádi poděkovali panu Janu Petříkovi, starostovi obce Kostelany a předsedovi mikroregonu Chřiby, který se chopil slova u rozhledny Brdo, o jejíž výstavbu se obce z mikroregiou Chřiby zasloužily. Poděkování patří i Muzeu Kroměřížska za zpřístupnění větrného mlýna ve Velkých Těšanech, jež má muzeum ve své správě a také manželům Chrastinovým, kteří ve mlýně provází. V neposlední řadě vyjadřujeme velký dík Arcibiskupským lesům a statkům Olomouc a Lesům ČR za povolení k vjezdu na jejich pozemky v chřibských lesích", doplnila Horáková.

Pořad Cyklotoulky již několik let mapuje zajímavá místa vhodná k cykloturistice v celé České republice. V desetiminutové stopáži tohoto pořadu moderátora doprovovází místní člověk, který o krajině a možnostech cykloturistiky ví nejvíce. Pořad se vysílá na veřejnoprávní ČT2 a ČT sport i na slovenské RTVS. Videa jsou poté umístěna na web www.cyklotoulky.cz, lidé se tipy na výlety či dovolenou mohou inspirovat prakticky kdykoli a k dílům se postupně vracet.

 

 

20210811_105143.jpg
20210811_130113.jpg
20210811_163535.jpg
dscf4821.jpg
dscf4822.jpg
dscf4839.jpg
dscf4848.jpg
dscf4873.jpg
dscf4882.jpg
dscf4921.jpg
dscf4925.jpg
dscf4936.jpg
dscf4941.jpg
dscf4949.jpg
dscf4980.jpg
dscf5009.jpg