Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Prázdninová hra pro rodiny s dětmi s ČT Déčko - ZASTAV NEČAS!

Úvodní obrázek článku

Pokud máte děti, možná jste zaznamenali celorepublikovou prázdninovou hru Zastav nečas!

Děti mohou pomocí hledání kódů a schránek s nimi pomoct princezně nejen zastavit nevyzpytatelné počasí, ale i objevovat přírodu a její rozmanitost. Hledat a pomáhat můžete i na Kroměřížsku. Pokud přijdete do Turistického informačního centra Kroměříž nebo do Městského informačního centra na zámku v Bystřici pod Hostýnem, získáte tzv. červený kód. Je potřeba získat ale ještě alespoň jeden tzv. zelený a pro ten právě musíte někam do přírody, na místo, kde je dle instrukcí ukrytá schránka s kódem. V našem regionu je jich hned sedm! Kde? Mrkněte do mapy.


Hledat můžete na Chvalčově, v Bystřici pod Hostýnem, v Dobroticích, v lese Zámeček u Kroměříže, v Divokách, v Prasklicích nebo přírodní lokalitě Kozel u Koryčan. Uvidíte, že hledání bude bavit celou rodinu a poznáte spoustu nových a zajímavých míst.

Poutní místo Křéby u Prasklic, krásné a tiché místo s kouzelnými výhledy do okolní úrodné hanácké krajiny. Dle instrukcí v mapce Déčka hledejte schránku s kódem, můžete připsat i vzkaz pro další výletníky.