Tipy na první červnový víkend

Úvodní obrázek článku

První červnový víkend je před námi a v regionu se rozjíždí jak turistická sezóna, tak oblíbené akce. Pěkně jsme vám je shrnuli, ať nemusíte dlouho hledat. Kam to bude?

DO HOLEŠOVA

V Holešově startuje turistická sezóna v pátek 4. června a již byly zahájeny i obě hlavní výstavy letošní sezóny na holešovském zámku: NEJVĚTŠÍ TAJEMSTVÍ A ZÁHADY SVĚTALEONARDO DA VINCI - CESTA DO TVOŘIVÉ MYSLI GÉNIA.

DO KROMĚŘÍŽE

Turistickou sezónu zahájili také v Kroměříži, město společně se Správou Arcibiskupského zámku - top památkou regionu a kraje. Na co všechno se v letošní sezóně můžete při návštěvě Kroměříže těšit, čtěte ZDE
Na Výstavišti Kroměříž proběhne historický první Čokoládový trh. Všichni milovníci sladké pochoutky sem mohou zavítat od pátku odpoledne do neděle.

DO BYSTŘICE POD HOSTÝNEM

Také bystřický zámek hostí své stálé výstavy: Historický ohýbaný nábytek, Expozice napoleonských vojáků a Keramika 18. a 19. století. V Městském informačním centru na zámku si můžete půjčit kola a vyrazit poznávat okolní Hostýnské vrchy. Nebo se projděte po stopách T. G. Masaryka od zámku přes Městský park Zahájené až na Chvalčov po naučné stezce Chodník Masarykových. I takový výhled se vám může naskytnout, když vyrazít na Chvalčov Pod Kozincem.

DO KORYČAN

V Koryčanech, městečku, které se říká Brána do Chřibů, pořádá město v sobotu 5.6. dětský den v místním kulturním domě. Odpolednem provede dětský bavič a moderátor Karel Hejl a děti se mohou těšit na soutěže nebo diskotéku. Také bude k dispozici možnost si nechat udělat dětské tetování, nafouknout balonky heliem a bohaté občerstvení je zajištěno.

Koryčany jsou také výchozím místem pro pěší a cykloturistiku. Vydat se odtud můžete třeba na hrad Cimburk, ke skalním útvarům Kozel a Kazatelna nebo k mnoha studánkám. V zámeckém parku v Koryčanech to krásně kvete, rozprostřete si tady třeba piknik a užijte si krásné odpoledne s přáteli či rodinou.