Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Holešovský zámek je připravený na cykloturisty

Úvodní obrázek článku

Lékárnička, základní nářadí jako je centrklíč či nýtovačka, ale především nabíjecí stanice pro elektrola a kvalitní kryté stojany – zámek Holešov je od letošního jara připravený i na turisty, kteří přijedou na kole. Městské informační centrum se zařadilo do celostátního projektu Cyklisté vítáni. Splnilo specifická kritéria.

„Poskytuje veškeré zázemí pro cykloturisty. Přímo ve vstupu do zámku máme připraveny nové moderní stojany pro osm kol, nabíječku pro elektrokola, za poplatek úschovnu pro zavazadla, máme lékárničku, nářadí na základní opravy, ale také kontakty na servisy kol, informace o počasí, turistické mapy a informace o trasách v okolí,“ shrnula nabídku nové služby vedoucí holešovského informačního centra Jana Spáčilová. Dodává, že ve vstupu do zámku je již cedule Cyklisté vítáni. K dispozici je také návštěvní kniha.

Zmíněné kryté stojany splňují přísné moderní parametry, to znamená, že se nejedná o žádné drátolamy. Turista si své kolo pohodlně opře a uzamkne o pevnou konstrukci stojanu, která mu zároveň umožňuje pomocí lana či kotvy uchytit rám. Je univerzální a nepoškozuje přehazovačku ani mechanismus kotoučových brzd.

Zmíněná nabíječka stojí také ve vstupu do zámku, není ale jediná v Holešově. Další dvě najdou cykloturisté před radnicí na Masarykově ulici a v Masarykově parku.

Kromě zpoplatněné úschovny pro zavazadla jsou veškeré služby informačního centra v rámci programu Cyklisté vítání zdarma. Nejbližší servis pro turisty na kolech nabízí také Bystřice pod Hostýnem nebo Kroměříž.

Foto: Dana Podhajská, Jana Spáčilová a Hana Helsnerová