Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Město Kroměříž připravilo pro turisty sérii poznávacích tematických procházek

Úvodní obrázek článku

Kroměřížská radnice připravila na nadcházející turistickou sezonu sérii krátkých poznávacích tematických procházek pod názvem Kroměříží po svých.

„Ještě nevíme, co stát kvůli epidemii koronaviru letos v oblasti kultury a cestovního ruchu povolí. Očekáváme ale, že řada lidí bude cestovat po České republice a Kroměříž právem patří mezi vyhledávané cíle. Chceme turistům ukázat, že naše město nemá jen zámek a zahrady, ale že je u nás spousta zajímavých míst a zákoutí, která mají své kouzlo a historii,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Trasy vedou centrem města a jsou dlouhé zhruba jeden až dva kilometry. „Lidé je projdou zhruba za půl hodiny až 50 minut, budou mít aktivní pohyb a ještě se zabaví. Ke každé trase město vydalo mapku s popisem míst, která spolu logicky souvisejí. Mapka je praktická, vejde se do kapsy. Díky ní turista nepotřebuje průvodce,“ popsala Šárka Kučerová z radničního odboru Útvar tajemníka, který má cestovní ruch na starost. Mapka bude k dostání v Turistickém informačním centru.

Letos město připravilo celkem čtyři trasy nazvané Po stopách židovské historie, Kostely tvořící tvář města, Dětská výprava za poznáním a Arcibiskupský zámek a zahrady. „Výhodou těchto tras je také to, že si je lidé mohou projít kdykoliv, tedy i v době, kdy budou kvůli koronaviru památky a kulturní a turisticky atraktivní instituce uzavřené. Zajímavosti o nich se dozví díky zmíněné mapce s informacemi,“ dodala vedoucí odboru Útvar tajemníka Petra Svačinová.

Na příští rok město připravuje další tematické trasy, které představí například zajímavé domy na Velkém náměstí, vojenskou historii Kroměříže nebo místa související s osobností kroměřížského rodáka Karla Kryla.

Další novinkou je také pexexo s překrásnými fotografiemi kroměřížských zákoutí, které je k zakoupení za 25 Kč v Turistickém informačním centru Kroměříž. Více informací ZDE.