Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Jaký bude 1. máj v Holešově?

Úvodní obrázek článku

V Holešově oslaví 1. máj tradičně netradičně s hudbou a tancem, a zároveň otevřou novou výstavu v arkádách zámku.

Stalo se již „koronavirovou“ tradicí, že když nemohou občané za kulturou, dopraví v Holešově kulturu k nim. Proto se letos na 1. květen plánuje vyhrávání holešovské muziky v určitých lokalitách města. Zpravidla potěší seniory z Centra pro seniory a obyvatele Domu pečovatelské služby a také obyvatele přilehlých sídlišť.
Kromě toho budou arkády zámku od 1. května hostit další výstavu. Tentokrát půjde o výstavu fotografií amatérských fotografů, kteří se zapojili do soutěže MKS a podívali se na krajinu a prostředí Holešova trochu jiným úhlem pohledu. Foto soutěž #bestofholesov trvá už od 1. února a ukončena bude 30. dubna. Pořadatelé budou při instalaci pracovat s více než stovkou fotografií, historickou foto technikou a netypickými aranžemi. Výstava bude zahájena ve 14 hodin.


Na nádvoří holešovského zámku pak bude v průběhu odpoledne znít hudba Holešovské muziky, kterou následně vystřídá kapela Texas. Bude možné se také za dodržování vládních nařízení naučit základy country tanců. Tento program se však uskuteční pouze v případě příznivého počasí. 
Hudební vystoupení jistě zpříjemní návštěvníkům prohlídku nové výstavy. V Holešově se tak pokusí alespoň částečně vynahradit to, že se zatím nemůžeme na koncertě setkat všichni společně.