Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Koryčany: městská bojovka pro zvídavé děti

Úvodní obrázek článku

Knihovna Koryčany si připravila pro děti nejen z Koryčan městskou bojovku Znám historii svého města?

Hra začala 9. 4. 2021 a končí 30. 4. 2021.

Pokud se do hry chcete zapojit, stačí si v knihovně Koryčany vyzvednout legendu a prázdnou tajenku a navštívit čtyři místa, kde jsou herní karty s malým úkolem.
Legendu i prázdnou tajenku si můžete rovněž stáhnout a vytisknout:
LEGENDU STAHUJTE ZDE
PRÁZDNOU TAJENKU STAHUJTE ZDE
Karty jsou opatřeny QR kódem, po načtení se vám nabídnou zajímavé informace. Správně vyřešenou tajenku osobně nebo elektronicky zašlete do knihovny knihovna@korycany.cz Na všechny úspěšné luštitele čeká po skončení hry zasloužená odměna. Odměnu si budete moct vyzvednout jednotlivě v knihovně na koryčanském náměstí nebo, pokud situace dovolí, při slavnostním setkání všech luštitelů v přednáškovém sálel knihovny.

ÚVOD K LEGENDĚ KE HŘE:

Malý Michal jel zase jednou na prázdniny k babičce. Je to maminčina maminka, která žije v Koryčanech, v malém městečku na úpatí Chřibů.
Stále žije v domě, ve kterém žilo už několik generací naší rodiny. Vzpomíná na vyprávění své babičky o časech, jak ona říkávala za „tatíčka Masaryka“ a pak také o době během 2. světové války. Doba po osmačtyřicátém, byla těžká. Pracuje jako knihovnice, takže je jasné, že si se mnou moc ráda povídá o knihách, které zrovna čte, které vychází v různých nakladatelstvích. Knihy jsou úžasné v tom, že nás přenesou do různých světů.
Čeká na mě na náměstí u autobusu a jdeme spolu k ní domů. Tam na nás už vrní kocour Mour, je celý černý s malou bílou skvrnkou na levé přední noze. K večeři máme mou oblíbenou dýňovou polévku a kopu palačinek s višňovou marmeládou. Višně pomáhám v létě otrhat z toho stromu vzadu na zahradě. Babička se jako vždy vyptává co je u nás doma nového, jak se má maminka a tatínek. Pak si povídáme, co je u ní nového, co zajímavého každý z nás zrovna čteme. Najednou začínám cítit únavu po cestě autobusem a chystám se jít spát do voňavých peřin, co pro mne připravila.
Zdá se mi sen. Slyším rámus, vlhko a vidím, že jsem v nějaké dílně... pokračování v legendě ZDE

Co zajímavého můžete v Koryčanech a okolí ještě vidět a navštívit?

Zámecký park - tady se budete cítit jako v Provance
Židovský hřbitov - také Koryčany mají svou zajímavou židovskou historii
Thonetova vila - architektonický skvost po zakladateli legendárního ohýbaného nábytku, která se snad brzy dočká rekonstrukce

Další tipy na výlety najdete na webu Informačního centra Koryčany.