Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Nová výstava na zámku Holešov: Květiny za sklem

Úvodní obrázek článku

Výstava se jmenuje Květiny za sklem a představí soutěžní floristické práce žáků, studentů a zahrádkářek, kterou ve spolupráci s Městským kulturním střediskem Holešov uspořádal Český zahrádkářský svaz Holešov.

Z nádvoří bude v zasklených arkádách volně k prohlédnutí od 16. do 25. dubna.    
„Žáci a junioři vystaví vázané kytice a vypichované vazby na stůl, zahrádkářky figurální vazby, suché vazby a vázané kytice z jarních květin,“ řekla Vlasta Čablová, předsedkyně holešovského svazu zahrádkářů. Do soutěže, která výstavě předchází, se zapojilo dvaadvacet soutěžících z celého okresu Kroměříž. Jedná se o amatéry a členy svazu.
Soutěž ve vázání a aranžování květin se běžně koná na výstavišti Floria Kroměříž. S ohledem na aktuální situaci v zemi ji ale organizátoři museli přesunout a zalíbila se jim Galerie za sklem, kterou kulturní středisko vybudovalo již loni před Vánocemi v přízemních arkádách. Výstavy jsou schované za sklem, ale zároveň jsou krásně vidět zvenčí. 
„V Holešově jsme zvyklí kulturně žít a ani v této nelehké době jsme veřejnost nechtěli šidit. Snažíme se aspoň tímto způsobem lidem zpříjemnit čas a to nejen obyvatelům města, ale i jeho návštěvníkům,“ dodala spoluorganizátorka výstavy Jana Slovenčíková z kulturního střediska. Projekt Květiny za sklem podpořilo také město Holešov.