Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Holešov připravuje další neobyčejnou jarní výstavu

Úvodní obrázek článku

Květiny kvetou i v karanténě, takže proč nevyužít příležitosti a ideálních výstavních prostor pro dnešní dobu, řekli si v Holešově a nová výstava co nevidět spatří světlo světa.

V arkádách zámku prozatím panuje krásná a inspirativní výstava Jaro v krajce. Co nevidět ji ale nahradí výstava další, která bude tentokrát v režii holešovských zahrádkářů.
„Květiny pokvetou i v karanténě, takže jsme využili příležitosti a rádi prostřednictvím našich prací potěšíme návštěvníky holešovského zámku,” uvádí organizátoři výstavy. Už teď se zahrádkáři na tuto novou výstavu pilně připravují. Nazvali ji vypovídajícím názvem „Květiny za sklem“. K vidění bude od 16. do 25. dubna, opět v každý den v časovém rozmezí od 10 do 19 hodin.

Výstavě by měla předcházet soutěž žáků, studentů a členek zahrádkářských spolků z Holešova i okolí, kde předvedou své aranžérské umění. Okresní soutěž ve floristice s tématem „Květiny za sklem“ pro členky ZO ČZS a žáky základních a středních škol pořádá Územní sdružení českého zahrádkářského svazu Kroměříž ve spolupráci se ZO ČZS Holešov a městem Holešov. Zadání soutěže se liší podle kategorií, seniorky budou tvořit vypichovanou vazbu ze sušených rostlin ve vlastní nádobě a vázanou kulatou kytici z jarních květin, junioři a žáci potom vázanou kulatou kytici z jarních květin a vypichovanou vazbu z jarních květin. Na samotné výstavě tak budou vystaveny jejich floristické práce, doplněné dalšími květy a výzdobou. „Nejpěknější podívaná bude čekat návštěvníky v prvních třech dnech, kdy i prostor nádvoří rozkvete množstvím čerstvých květin. Tak se přijďte podívat,” zvou všechny zájemce pořadatelé.

Velmi se těšíme na netradiční výstavu a věříme, že si květinovou expozicí přijde prohlédnout mnoho občanů místních a tou dobou snad už i přespolních.

Hana Helsnerová
hana.helsnerova@holesov.cz
774359921