První říjnový víkend je před námi

Úvodní obrázek článku

Měsíc září utekl jako voda a nastupuje měsíc říjen. O víkendu hlásí teplé počasí, tak jej využijme k dalším výletům a návštěvě některé z akcí. Pojďme načerpat energii nejen ze sluníčka na další dny...

Výstavy a přednášky

Jen do neděle máte v Holešově možnost vidět výstavu s názvem Letní iluze. Jedná se o tradiční výstavu obrazů, grafik, plastik, fotografií i rukodělných výrobků, a to nejen holešovských výtvarníků. Výstava je k vidění na Zámku Holešov. Zde můžete mrknout také na jedinečnou výstavu Historického nábytku a designu dřeva, obdivovat nábytkové solitéry, ucelené soubory historického nábytku či se pokochat největším portrétem Tomáše Bati v Evropě, který má rozměry 1.8 x 2.5 metru! Nejen pro děti je na zámku připravena výstava geniálního ilustrátora Vojtěcha Kubašty, který je uznáván jako jeden z průkopníků prostorových knih. K nahlédnutí budou knižní ilustrace, reklamní materiály, pohlednice, betlémy a velké množství prostorových knih. Tato úžasná výstava je k vidění už jen do 11. října, tak ji nepropásněte.

Další výstavy, které můžete aktuálně navštívit naleznete v našem kalendáři akcí. 

Něco na zub

Máte-li chuť na něco dobrého k zakousnutí, pak je právě pro vás připraven Malej burgr festival v Kroměříži. Těšit se můžete na soutěže v pojídání burgerů, chilli papriček či pití piva. Připraven je také bohatý doprovodný program a hudební vystoupení. Další tipy na útulné kavárny a příjemná místa k odpočinku naleznete u nás na webu v sekci Ochutnejte.

Nejen pro rodiny s dětmi

Dobrovolní hasiči z Holešova srdečně zvou na Charitativní hasičskou drakiádu, která se koná v sobotu 3. října v areálu hasičské zbrojnice. Přineste s sebou létajícího draka a užijte si krásný den v podzimním duchu. Připraven je také bohatý doprovodný program včetně vystoupení nejmladších holešovských mažoretek Baby Lentilky. Na sobotu je ve Všetulích nachystán Všetulský jarmark. Těšit se můžete na oblíbený vláček Pacifik, výtvarné a rukodělné dílny, vystupení kapely TEXAS či folklórních souborů a samozřejmě na prodej perníčků, medu, řemeslných výrobků, dřevěných hraček a ochutnávky! 

Na první říjnovou neděli je také naplánován Den rodiny v Koryčanech.  Celé dopoledne můžete vyzkoušet připravené kvízy a testy od BESIP Zlín, vyzkoušet jízdu na dětských motorkách, podívat se na vystoupení mažoretek či si dát něco dobrého k snědku. 

Zaměřeno na milovníky aut

Tento víkend jsou v Kroměříži připraveny pro milovníky aut hned dvě akce. První z nich je druhý ročník Rallye Kroměříž, která probíhá celý víkend. Startuje se z Hanáckého náměstí, kde si můžete vychutnat vůni benzínu a vrčících motorů ve společnosti dobrého jídla, součástí Rallye Kroměříž je totiž Malej burgr festival. Na krásná sportovní a upravená auta se můžete přijít podívat na Výstaviště Kroměříž, kde akce probíhá opět celý víkend. 

Na zlepšení nálady

Jazzrockový koncert pro dobrou mysl je připraven na páteční podvečer na nádvoří holešovského zámku. Vychutnat si můžete hudbu žáků ZUŠ F. X. Richtera Holešova, třídu bicích nástrojů a saxofonový band. Další tipy jak načerpat energii a přijít na jiné myšlenky najdete v naší sekci výletů. Ať už vyrazíte na kole či pěšky, na hříbky či jen tak na procházku, určitě si výlet užijete! 

Pro majitele psích chlupáčů

Neděli v Holešově můžete využít k charitativním účelům. Obzvláště vy, kteří máte vedle sebe také svého chlupatého kamaráda, neváhejte a zúčastněte se prvního Chlupatého pochodu, jehož výtěžek putuje pro kočičí útulek Zatoulané štěstí. Na trase jsou připravena kontrolní stanoviště s motivačními odměnami.