Rekonstrukce zámecké obrazárny

Úvodní obrázek článku

Projekt Obnovy Arcibiskupského zámku a zahrad v Kroměříži vstoupil do své realizační fáze. Od 1. října se uzavře z důvodu rekonstrukce zámecká obrazárna na pár měsíců.

Prohlédnout si po Národní galerii druhou nejvýznamnější sbírku obrazů v České republice máte možnost ještě do 30. září letošního roku. Zámeckou obrazárnu lze navštívit samostatně či v rámci sloučených tras VIA Maxima a VIA Residentia. Všechny trasy jsou mimořádně otevřeny i 29. září. Využijte poslední příležitost pokochat se v zámku uměleckými díly Tiziana, van Dycka a dalších významných evropských malířů.

Zároveň upozorňujeme na změnu otevírací doby zámku po skončení hlavní turistické sezony. V říjnu bude otevřeno o víkendech, kromě 3. a 4. října, kdy je celý objekt zámku z technických a sanitárních důvodů uzavřen. Vstupenky na prohlídky Reprezentačních sálů a Sala terreny je možno v podzimních měsících zakoupit na online rezervačním systému, kde budou postupně vypisovány termíny, dále je možno objednat si prohlídku telefonicky na telefonním čísle 737 452 637 nebo 778 719 164, případně emailem na adrese zamek-kromeriz@ado.cz.