Co podniknout tento víkend?

Úvodní obrázek článku

Vychutnat si burčák s pohledem na romanticky nasvícený mlýn? Prohlédnout si zajímavou výstavu? Udělat si výlet na kole nebo si vytvořit něco ve tvořivé dílničce? Pojďme se podívat co nám tento víkend nabízí!

Kroměříž

Výstava Lidový rok se chýlí pomalu ke konci, k vidění je do konce týdne. Nenechte si ujít posledních pár dní, kdy ji můžete navštívit. Výstava vás provede životem našich předků s důrazem na nejzajímavější tradice a obyčeje, a představí důležité etapy lidského života. Na tento víkend je v muzeu také připravena tvořivá dílnička, právě k této výstavě. Vyrobit si můžete vlastní pohlednice, dárečky, ozdoby s lidovou tématikou a další. Výstavu si můžete spolu s dílničkou užít za zvýhodněné vstupné! Máte-li v plánu Muzeum Kroměřížska navštívit, nezapomeňte si připomenout článek o dokončení rekonstrukce budov muzea. K návštěvě se nabízí také dvě nové stálé expozice Strážci času a Kroměříž v soukolí dějin 1948. 

V Kroměříži se tento týden koná Evropský týden mobility, který přináší také zajímavé akce. V sobotu je připravena tradiční cyklojízda, která vás zavede tentokrát do Kvasic, kam vedou různé cestičky, nejen ty skrz cyklostezku, kterou pravděpodobně znáte. 

Holešov

V Holešově v úterý odstartovala nová výstava Historického nábytku a designu dřeva. K vidění jsou nábytkové solitéry, ucelené soubory historického nábytku, nábytek z různých období a další. Cílem výstavy je přimět širokou veřejnost k zamyšlení nad odkazem Tomáše Bati a nadčasovostí řemesla a zároveň představit tvorbu studentů SŠNO Bystřice pod Hostýnem. V sobotu proběhne Mistrovské utkání SFK Elko Holešov a FC Kvasice ku příležitosti 115 let výročí založení fotbalu v Holešově. Na utkání se můžete přijít podívat a zafandit si na fotbalové hřiště na Střelnici. 

Další významnou sportovní událostí v Holešově bude Mezinárodní přehlídka mažoretek. Bohužel nakonec nebude mezinárodní, protože se z nařízení své vlády nemohou zúčastnit mažoretky ze Slovenska. Těšit se ale můžete na holešovské mistryně ČR a Evropy, mažoretky z Hluku, ze Zlína nebo z Fryštáku. Přehlídka začíná v neděli 20. září v 15:30 a to buď na sportovní hale 1. ZŠ Holešov nebo na stadionu Míru v Holešově. Dle aktuální situace se o místě konání rozhodne v pátek. Sledujte proto web a FB Mažoretky Holešov.

Prusinovice

Pro cyklisty je na sobotu připraven závod tradiční Rohálovské 50ky, který se ale letos řídí heslem "vše naruby". Závodníci pojedou proti směru, s dresem naruby, budou vyhlášeni tři nejpomalejší závodníci a další. Veškeré informace se dočtete na webu organizátora vesani.cz.

Chropyně

Chropyně zve již tuto sobotu všechny milovníky voříšků na devátý ročník Chropyňské voříškiády, součástí akce je závod poslušnosti a výstava psů. Za připomenutí stojí také pozvánka na výstavu 1970, která se koná v Městském kulturním středisku. K vidění jsou retro předměty z let 1970 až 1980 - hračky, nábytek, kuchyňské či školní potřeby a mnoho dalšího. Výstava je k vidění v měsíci září každý všední den od 9 do 17 hodin, víkendy pouze po telefonické domluvě.

Pravčice

Obec Pravčice se letos zúčastní celorepublikové akce s názvem Ukliďme Česko - Ukliďme Pravčice! Sraz je v 9 hodin před sokolovnou. Cílem je uklidit kousek přírody kolem nás, po akci se budou opékat špekáčky!

Velké Těšany

Závěrem jedna pozvánka pro všechny příznivce burčáku! Tento pátek můžete přijít od 17 hodin ochutnat burčák z Blatnice pod Sv. Antonínkem v rámci akce Burčák u mlýna. Tato akce láká také na dobroty z grilu a udírny, romanticky nasvícený větrný mlýn a jeho prohlídku. K tanci a poslechu hraje cimbálová muzika Dolina. 

Věříme, že jste si z našeho přehledu akcí vybrali. Pokud ne, mrkněte na naše tipy na relaxační balíčky v Chřibech či Hostýnských vrších nebo na článek co se děje v Přílepích a užívejte příjemné babí léto. Přejeme krásný víkend!