Co si nenechat ujít druhý zářijový víkend?

Úvodní obrázek článku

Září se pomalu, ale jistě blíží do své poloviny a nás čeká druhý zářijový víkend plný sluníčka a téměř letní počasí. Pojďme se mrknout na to, jaké akce můžete v těchto volných dnech navštívit.

(Nejen) pro rodiny s dětmi

Charita Kroměříž ve čtvrtek zorganizovala akci s názvem Bez bariér aneb CHARITA tančí s Vámi. Těšit se můžete na přehlídku Biskupských manů, špekáčky, soutěže a další. To vše v Dětském světe Kroměříž. Pro všechny děti, rodiny či seniory si oblastní spolek Českého červeného kříže Kroměříž připravil Světový den první pomoci. V sobotu od 9 hodin si na Dětském dopravním hřišti v Kroměříži můžete vyzkoušet jak byste se zachovali v případě nehody. Připraven je program s různými ukázkami, použití autolékárničky, techniky poskytování první pomoci, a to vše zábavnou formou! Pohádkový les v Bystřici pod Hostýnem si na neděli připravilo SVČ Včelín. Projděte se pohádkovým lesem a potkejte známé pohádkové bytosti. V cíli na vás čeká skákací hrad, čtyřkolky, posezení u ohně a další zábavné atrakce. V Kroměříži můžete v neděli vyrazit na hrané pohádkové představení s písničkami a bohatou výpravou s názvem Maková panenka a motýl Emanuel. Nenechte si ujít tuto oblíbenou dětskou pohádku. 

Fotografie: www.cervenykriz.eu

Již toto sobotní dopoledne se po prázdninové pauze vrací zpátky oblíbené Kroměřížské farmářské trhy! Těšit se můžete na více než 40 prodejců. K ochutnání a zakoupení bude ovoce a zelenina od farmářů, mléčné výrobky výborné vlčnovské vdolečky, uzeniny, ale také keramika, ptačí budky a další. Ranní kávička je samozřejmostí! Pro děti jsou přichystány balónky, skákací hrad, malování na obličej či třpytivé tetování! O sobotním podvečeru můžete v Bystřici pod Hostýnem nahlédnout do života svobodných pánů z Loudonu a stát se na jednu noc detektivy. Luštit šifry, hádat tajenky či se vrátit v čase za zámeckými pány! A na konci cesty vás čeká malé překvapení! 

Hudba a divadlo

Haydnovu operní pantomimu SEN můžete navštívit již tento pátek v Zámku Holešov. Nenechte si ujít toto jedinečné dílo. V sobotu máte na výběr hned tři hudební akce. Parta Kroměřížských Muzikantů zahraje Bigbítové hity 60. let k ukončení letní sezóny venkovních koncertů. Brány areálu Výstaviště Kroměříž se otevřou už ve 12 hodin v rámci Svatováclavských slavností! Připravena je špičková hudba, pivní speciály moravských pivovarů či gurmánské speciality. Vystoupí kapely Turbo, Wohnout, Horkýže Slíže, Jelen a Olympic. Sobotní podvečer patří v areálu Letního kina Chvalčov tentokrát Festiválku pod Kozincem, kam si můžete přijít poslechnout autorskou muziku v podání hudebníků z blízkých měst a obcí. 

Pro turisty a cyklisty

Tuto sobotu si přijdou na své také turisté či cykloturisté, koná se totiž tradiční akce Holešovská 50ka rusavskými kotáry na kole i pěšky. Připraveny jsou trasy na 50, 35, 25, 18 a 10 km, a to jak pro pěší, tak cyklisty. Přijďte se protáhnout a užít si výšlap v tomto krásném počasí. 

Na závěr vás chceme upozornit na akci s názvem Evropský týden mobility, který se koná od 16. září v Kroměříži. V rámci tohoto týdne se můžete těšit na spoustu zajímavých akcí. Pokud vám v týdnu unikl článek Kroměříž FILMOVÁ, neváhtejte a přečtěte si, získáte zajímavé informace a tipy, třeba na příští výlet.