Tipy na předposlední prázdninový víkend

Úvodní obrázek článku

Jestli hledáte, kam vyrazíte o víkendu s dětmi nebo s kamarády, jste na správném místě. Přinášíme tipy z celého regionu a věříme, že si každý přijde na své.

KAM S DĚTMI

Pokud jste ještě nestihli speciální dětské prohlídky v Květné zahradě v Kroměříži, máte nejvyšší čas to napravit. Tento a příští týden ještě probíhají Prázdniny v Květné zahradě, v pátek můžete vyrazit na Hravou Květnou zahradu a vyzkoušet si co v zahradě voní a co jak chutná. Nepřijdete ani o oblíbené bludiště nebo kuželky!

V Holešově si na zámku připravili interaktivní výstavu Poznávej se! a vážně to stojí za to. Mrkněte na naši reportáž. Zároveň doporučujeme i výstavu geniálního ilustrátora Vojtěch Kubašty, ve 2 prostorných sálech holešovského zámku je tolik překrásných dětských prostorových knížek a ilustrací, že nebudete vědět, kam se podívat dřív!


Nedaleko Bystřice pod Hostýnem leží malá vesnička Bílavsko, která o víkendu ožije hodovými slavnostmi. Pro děti je připraven od 14:00 Pohádkový les. Na lesní trase, kterou zvládnou i menší děti, na vás i vaše děti budou čekat pohádkové postavy a zvířátka. Děti budou na každé pohádkové zastávce plnit úkoly a po splnění všech úkolů si vyzvednou malou odměnu. Děti se mohou těšit také na skákací hrad, sladký déšť a bohatou tombolu. Rodiče zase na večerní hodovou zábavu se skupinou Clera.

Westernový den si připravili na ranči v Bezměrově. Vše vypukne v sobotu 22. srpna a těšit se můžete na několik disciplín s koňmi, jako třeba slalom mezi tyčemi, jízdu kolem barelů nebo záchranu. Pro děti je připraven dětský koutek, po celý den je zajištěno bohaté občerstvení a od 20:00 zahraje na Country bále skupina Návrat. 

KAM ZA SPORTEM

Velkou výzvou pro všechny sportovce je Běh na Svatý Hostýn. Startuje se v Bystřici pod Hostýnem z náměstí v sobotu 22. srpna ve 13:00 a sportovce čeká na pětikilometrové trati převýšení 422 metrů! Přijďte povzbudit odvážné atlety na start, kolem trati i do cíle. V Hostýnských vrších můžete strávit příjemný den i celý víkend. Tipy na výlety i gastrotipy najdete na našem webu. 

KAM ZA KULTUROU - KINA A KONCERTY POD ŠIRÝM NEBEM

Ve čtvrtek 20. srpna startuje tradiční a oblíbené Lebedovské kulturní léto! V areálu Lebedovského mlýna (nedaleko Těšánek u Zdounek) je amfiteátr, který každoročně ožívá letním kinem. Těšit se můžete na promítání klasických filmů i pohádek. V areálu Lebedovského mlýna si můžete také vyzkoušet jízdu na koních, koupit si čerstvé mléčné výrobky nebo se před promítáním projít  na Lebedovskou rozhlednu.

Tradiční koncerty na Velkém náměstí v Kroměříži se konají vždy ve čtvrtek v podvečer, tento čtvrtek se můžete těšit na malou slováckou dechovou hudbu Sadovanka. Rovněž ve čtvrtek 20.8. se v Hulíně na náměstí Míru koná další ze série letních pohodových koncertů, tentokrát Milana Pitkina.

Holešov, Bystřice pod Hostýnem, Kroměříž a Chvalčov - to jsou místa, kde po celé léto promítají v letním kině. Už ve čtvrtek 20. srpna v Holešově promítají v náhradním termínu populární český film 3Bobule. Dejte si v zámecké kavárně decku vína a skvělý večer může začít! Promítá se na zámeckém nádvoří od 21 hodin, v pátek to bude film Deštivý den v New Yorku, deštivo ale bude zřejmě jen na plátně, počasí jinak bude přát. Zchladíte se i v letňáku v Hulíne, v pátek 21.8. promítají animák Sněžný kluk. Pod Kozincem na Chvalčově se v pátek pobavíte u české komedie Poslední aristokratka a v sobotu na zámeckém nádvoří v Bystřici pod Hostýnem u komedie Problémmissky. Letní kino v Kroměříži promítá v pondělí a v úterý na nádvoří radnice, pokud tedy nestihnete víkendová promítání v jiných městech, tak v pondělí v Kroměříži vás čekají 3Bobule a v úterý Sněžný kluk.

KAM NA VÝLET

Na předposlední prázdninový víkend hlásí tropické počasí, vyražte tedy na některé z koupališť v regionu. Pokud se budete chtít zchladit třeba v zámeckých komnatách, kde je opravdu příjemný chládek, navštvite Arbiskupský zámek v Kroměříži nebo zámek v Bystřici pod Hostýnem. Arcibiskupský zámek nabízí několik prohlídkových okruhů včetně zámecké galerie či výstupu na zámeckou věž. V Bystřici pod Hostýnem jsou tři zajímavé stálé expozice a to Expozice napoleonských vojáků, Keramika 18. a 19. století nebo Historický ohýbaný nábytek.
Další tipy na prověřené pěší i cyklo výlety máme na našem webu, stačí jen stáhnout mapku a vyrazit.