Druhý srpnový víkend před námi

Úvodní obrázek článku

Před námi je druhý srpnový víkend, který bude nejen ve znamení velkého tepla, ale také velkého množství akcí... Věříme, že tento víkend si každý přijde na své!

Pro filmové fajnšmekry - letní kino

Letní kino na zámeckém nádvoří v Holešově promítá v pátek 7. srpna českou komedii Přes prsty. Také letní kino v Hulíně je připraveno, páteční večer je věnován rodinnému animovanému filmu Ježek Sonic, sobota se ponese v dokumentárním duchu, těšit se můžete na český dokumentární film K2 vlastní cestou. I letní kino na Chvalčově promítá v sobotu, a to oblíbenou prázdninovou českou komedii z Jižní Moravy s názvem 3BOBULE. Jako již tradičně - kroměřížské letní kino na nádvoří radnice promítá v pondělí - české komediální drama Tenkrát v Hollywoodu a v úterý českou komedii Ženy v běhu.  

Pro sportovní nadšence

V Kroměříži je na sobotu připraven již třetí ročník festivalu malých dračích lodí Kroměřížský drak. Těšit se můžete na závody malých dračích lodí na 200 metrů i 1 km, dále na doprovodný program pro celou rodinu, nafukovací atrakce, chůzi na chůdách, lukostřelbu a další. Rajnochovice nezůstávají pozadu, na programu je připraven devátý ročník Hostýnské osmy. Jedná se o turisticko-běžecký závod jednotlivců a dvoučlenných týmů, připraven je i doprovodný program. 

Fotografie: FB zaki-sport.cz agency

Pro milovníky hudby

Jako každý týden, i tento víkend bude zahájen již ve čtvrtek tradičními koncerty. V Kroměříži je připraven známý holešovský orchestr Big Band Holešov, v rámci akce Čtvrtky na Velkém..V Hulíně si můžete na náměstí Míru přijít vychutnat koncert rockové skupiny FLOW s Josefem Cigánkem, který je nejvýznačnějším profesionálním bubeníkem polistopadové éry.V pátek na holešovském zámku proběhne slavnostní zahájení Letní školy barokní hudby a sobota je ve znamení cimbálové muziky Kalíšek. Vyberte si váš oblíbený žánr a přijďte si zazpívat, zatancovat a poslechnout své  oblíbené písničky. 

Pro naše nejmenší

Jak vaše děti nalákat do přírody? Kam jinam vyrazit než na Osmácký pohádkový les! Po cestě potkáte známé pohádkové bytosti a na kontrolních bodech si vyzkoušíte úkoly od známých postaviček. Takže v sobotu od 9 hodin v Rajnochovicích. Celý tento víkend bude na holešovském letišti probíhat již 22. ročník Čmelák model show. Kamiony, trucky, buggy, různé stavební nástroje, ukázky skutečních letadel, soutěže pro děti a mnoho dalšího! V neděli si nenechte ujít oblíbené malování pod širým nebem u zámku. Všichni si můžou namalovat obrázek, který zůstane na místě a ozdobí místní holešovskou uličku. Děti se mohou těšit také na divadelní pohádku a rodiče na skvělé burgery. 

Z jiného soudku

Od pátku do neděle bude probíhat v Květné zahradě festival barokní hudby Hortus Magicus. Událost plná hudby, tance, dobrého jídla, ohňostroj, balet na vodě, hry pro děti a mnoho dalšího. Nenechte si ujít tento oblíbený rodinný festival. Budete-li v Kroměříži nesmíte vynechat velmi oblíbenou a věhlasnou zahradnickou a prodejní výstavu Floria LÉTO. Na své si přijdou nejen milovníci květin, zahrádek, řemesel, ale také ti, kteří mají rádi dobrou hudbu. Vzít s sebou můžete také své malé zahradníky - otevřen bude i zábavní park Dětský svět a dospělí návštěvníci výstavy mají vstup zdarma! V neposlední řadě přijměte pozvání z města Bystřice pod Hostýnem na prázdninovou akci Vojáci napoleonského období. Dělostřelci, pěchota, jezdectvo, ukázky ozbrojených střetů, výcviku a mnoho dalšího již tuto neděli. 

Závěrem vás upozorníme na nový článek S dětmi v Kroměříži, kde dostanete další tipy jak v tomto krásném městě zabavit nejen děti. Přikládáme také seznam míst na Kroměřížsku, kde se můžete o nejen o tomto tropickém víkendu ochladit.