Čeká nás nabitý první srpnový víkend!

Úvodní obrázek článku

Prázdniny jsou ve své polovině a my máme před sebou první srpnový víkend! Pojďme se podívat co nás čeká! 

Kroměříž

Pokud nebudete trávit čtvrtek na koupališti, můžete využít akce s názvem Plácek OPEN a přijít se vyřádit na sokolské hřiště, které je otevřeno každé prázdninové úterý a čtvrtek (hřiště vedle Hypermarketu Albert). Zahrát si venkovní hry, zatančit, proběhnout nebo si opéct špekáček... to vše můžete ve čtvrtek od 14:00 do večerních hodin.I poslední červencový čtvrtek se můžete přijít podívat na Velké náměstí, kde tentokrát k tanci i poslechu zahraje kapela Ponožky Pana Semtamťuka! Tento týden je páteční večer v Kroměříži vyhrazen oblíbeným prohlídkám města s průvodci v historických kostýmech. Letos na téma Příběhy zapomenutých míst. Neváhejte a nenechte si ujít poslední červencový termín na tuto jedinečnou procházku. A pokud nevíte co by, podívejte se na článek na blogu o tom, jaké světové skvosty máte v Kroměříži na dosah. Nesmíme zapomenout zmínit také oblíbené letní kino, které se v Kroměříži koná každé prázdninové pondělí a úterý. Hned po neděli se tak můžete těšit na dobrodružný film Jumanji: Další level a v úterý na pokračování oblíbené české komedie 3BOBULE. 

Hulín

V Hulíně se také nudit rozhodně nebudete. Na víkend se můžete naladit už ve čtvrtek jedním z Pohodových koncertů letošního léta. Těšit se můžete na pop-indie-electro kapelu ze Zlínska, která se ve své tvorbě dotýká současných i zavedených hudebních trendů, na kapelu Peřeje, která zahraje na náměstí od 18 hodin. Letní kino vás nezklame ani tento víkend. V pátek je připraven akční film Jumanji: Další level a v sobotu od 21 hodin pokračování oblíbené české komedie 3BOBULE. Že jste ještě nebyli v místním muzeu hraček? Stovky panenek, autíček, stavebnic, papírových modelů, medvídků, domečků pro panenky a mnoho dalšího na vás čeká při návštěvě hulínského muzea. Navštívit jej je možno v neděli od 14 do 16:30 nebo po telefonické domluvě. Budete-li v Hulíně nezapomeňte si dát nějakou dobrotu v Polárka Hulín a ochutnejte výborný dort či zmrzlinu. Podívejte se i do dalších tipů kam v Hulíně.

Holešov

Jak jste se jistě dočetli v našich aktualitách - Holešovem projede unikátní cyklo maraton METROSTAV HANDY CYKLO MARATON VIII., jehož smyslem je ukázat všem, že lidé s postižením a lidé bez postižení mohou fungovat jako jeden tým. Tato výprava dorazí do města ve čtvrtek kolem 21 hodin večerní. Na pátek je připraveno posezení pro všechny milovníky cimbálové muziky . Cimbálová muzika Včelaran bude hrát na Zámeckém koupališti od 18 hodin. Můžete také vzít rodinku do letního kina na zámeckém nádvoří, kde je od 21 hodin připraven rodinný film Mia a Bílý lev. První srpnovou neděli se na zámku v Žeranovicích koná již třetí ročník HPPIVO PIVNÍCH SLAVNOSTÍ. Čeká na vás alespoň 40 druhů piva, luxusní občerstvení v podání zámecké kuchyně, hudba a pro nejmenší jsou připraveny kolotoče. Vstupné je zdarma. 

Bystřice pod Hostýnem

Všichni sportovní nadšenci budou tuto sobotu na Masarykově náměstí v Bystřici pod Hostýnem. Proč? Protože Hostýnská 50 je tu! Trať dlouhá 47 km s převýšením 1250 metrů čeká na ty nejodvážnější. Nenechte si ujít tento tradiční cyklomaraton, připraveny jsou i dětské závody. Po závodech si můžete oddechnout třeba návštěvou místního zámku, více najdete v našem článku

Chvalčov

Letní kino Chvalčov je místo, kde se rádi potkáte s přáteli nebo si tam nějaké nové přátele najdete a ani tento pátek nepřijdete zkrátka. Připraven je večer s Tarantinem a opět dva filmy za jedinou vstupenku. Těšit se můžete na film Gauneři z roku 1992 a nový film Tenkrát v Hollywoodu z roku 2019. 

Věžky

První srpnový víkend bude patřit také milovníkům zahradničení, dobrého jídla či řemeslných výrobků. Oblíbené farmářské trhy se tentokrát budou konat ve Věžkách. Přečtěte si článek o tom, co si pro vás organizátoři letos připravili. 

 

Na víkend hlásí konečně letní dny se vším všudy, tak neváhejte a navštivte některé z koupališť na Kroměřížsku.