Zlínský kraj dětem na prázdniny - vstupné do muzeí a galerií ZDARMA!

Úvodní obrázek článku

Víte, jak Baťa obouval svět? Máte rádi cestování? Můžete se vydat se Zikmundem a Hanzelkou napříč kontinenty. Nebo chcete raději nahlédnout pod pokličku filmu? Láká vás umění, design či architektura? Líbit se vám bude i výlet na hrad Malenovice, kde narazíte na velkou kostru slona.

Zlínský kraj dětem na prázdniny

Kde se vaše děti dozví, jak Baťa obouval svět?

Objevte boty, boty, boty a fenomén Baťa k tomu. V Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně můžete vidět původní linku na výrobu obuvi, unikátní sbírku obuvi z celého světa a desítky produktů značky Baťa od tkaniček po letadla.
Kde se vaše děti dozví, jak Baťa obouval svět?

Kde procestujete s Hanzelkou a Zikmundem kontinenty?

Prostřednictvím sbírek a exponátů Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně se seznámíte s prvním bezmotorovým letadlem vyrobeným ve Zlíně. Významným exponátem v části cestovatelství je replika Tatra 87 Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda, se kterou cestovatelé absolvovali svou první cestu.
Kde procestujete s Hanzelkou a Zikmundem kontinenty?

Kde objevíte tajemný hrad a kostru slona?

Hrad Malenovice patří k nejvýznamnějším památkám Zlínska. Navštívit můžete hradní věž, komnaty i přírodovědnou expozici se stovkou nejrůznějších vypreparovaných živočichů z celého světa. Unikátem hradu je jediná vystavená kostra slona na území České republiky.
Kde objevíte tajemný hrad a kostru slona?

Kde vaše děti objeví krásu umění a designu?

Chcete podniknout dobrodružnou výpravu do nitra umění? V Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně mohou děti hrát různé hry, plnit úkoly, zkoušet si výtvarné techniky a zábavnou formou objevovat radost z tvoření. 

Zážitkový program k aktuální výstavě lze rezervovat na e-mailu martin.cada@galeriezlin.cz. Minimální počet osob ve skupině je 8 návštěvníků (včetně dospělých). Program je v ceně běžného vstupného.

Kde vaše děti objeví krásu umění a designu?

Kde zažijete dobrodružnou výpravu za historií?

Vydejte se s dětmi do přírody v okolí Drnovic. Historii vypálené pasekářské osady dnes připomíná památník Ploština. Prohlédněte si výstavu Pasekářská osada Ploština Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně. 
Výstava přibližuje návštěvníkům charakteristický fenomén osídlení Valašska – pasekářství, pasekářskou kolonizaci, která vtiskla zdejší krajině jedinečný charakter. Ploština byla typickou pasekářskou osadou s charakteristickou dřevěnou roubenou architekturou, se svébytným základním způsobem obživy obyvatel, se specifickým způsobem hospodaření, s velkou mírou soběstačnosti, jejíž existence byla násilně ukončena v dubnu 1945.

Kde zažijete dobrodružnou výpravu za historií?

Kde se potkáte s Krysáky?

Expozice Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně věnovaná historii zlínského filmu těží z tvorby světoznámých tvůrců animovaného filmu Hermíny Týrlové a Karla Zemana. Nejen malého diváka potěší ukázka současné animované tvorby - například trojrozměrná scéna z večerníčkového seriálu Krysáci.

Kde se potkáte s Krysáky?

Kde najdete "perníkové domy" a modrotisk k tomu?

Navštivte s dětmi město Luhačovice, ve kterém zanechal výrazný otisk básník dřeva slovenský architekt Dušan S. Jurkovič.  Ochutnejte vyhlášené minerální prameny, zábavu najdete u přehrady, v expozici Známé i neznámé Luhačovice Muzea luhačovického Zálesí nahlédněte do historie lázeňského města.

Kde najdete

Podrobnější informace k akci Zlínský kraj dětem:

Speciální letní akce pro děti trvá do 31. srpna 2020. Vstupenky GRÁTIS platí pro děti do 18 let. Akce se netýká mimořádných kulturních událostí, eventů, workshopů a dílen. Podrobnější informace získáte také při prodeji vstupenek.

#muzeumjihovychodnimoravy #krajskagalerievytvarnehoumeni

www.muzeum-zlin.cz  www.galeriezlin.cz  www.vychodni-morava.cz

200629_vychodnimorava_a5.jpg
200629_vychodnimorava_bannery_1.png
200629_vychodnimorava_bannery_2.png
200629_vychodnimorava_bannery_3.png
200629_vychodnimorava_bannery_4.png
200629_vychodnimorava_bannery_5.png