Otevřené zámky, muzea, zahrady, kavárny i restaurace > Kam vyrazíte?

Úvodní obrázek článku

Tak jsme se dočkali. Po nelehkých měsících se život pomaličku dostává do normálu a s tím i to, co nás baví - návštěvy zajímavých míst, posezení v kavárničkách a dobré jídlo v restauracích. Máme pro vás pár tipů, kam vyrazit a s tím i přehled, kde všude už můžete na Kroměřížsku zavítat.

DO KROMĚŘÍŽE

Květnou zahradu si můžete projít sami nebo s průvodcem v rámci komentovaných prohlídek - doporučujeme, dozvíte se spousta zajímavostí o tomto zahradnickém skvostu. V tomto období je otevřena pro návštěvníky od 8:00 do 18:30. Projděte se po kolonádě, obdivujte rotundu, ztraťte se na chvilku v bludišti nebo zkuste najít obyvatele Králičího kopce.

Podzámecká zahrada je volně přístupná denně od 7:00 do 20:00. Objevujte skrytá zákoutí nebo navštivte s dětmi zoo koutek. 
V běžném návštěvnickém provozu je také Arcibiskupský zámek. Projděte se reprezentačními sály, ve kterých řešila státnické záležitosti habsburské říše Marie Terezie ve stejnomenném televizním filmu, nebo kde se konal Ústavodárný říšský sněm v roce 1948 či obdivujte výtvarná díla světoznámých mistrů v Zámecké obrazárně. Více o návštěvnických trasách najdete ZDE.

V Kroměříži nesmíte minout ani Expozici Karla Kryla, rovněž již otevřenou v běžném provozu. Na tuto návštěvu jen tak nezapomenete! Epochální, citlivá, úžasná - to musíte zažít.

V Muzeu Kroměřížska pokračuje až do září výstava Lidový rok, kde se děti, ale i dospělí, dozvědí spoustu zajímavostí z koloběhu života. Od 11.6. je rovněž otevřena zbrusu nová výstava Kouzlo hraček v Galerii v podloubí.

KAM NA KÁVU NEBO DOBRÉ JÍDLO?
> Cukrárna Amadeus - výborné dorty a zákusky
> Terasa U Zlatého kohouta - bezkonkurenční výhled na zámek a skvělé drinky

> Kavárna Atmosféra u zámku - skvělá káva a rodinná atmosféra v podloubí hned vedle zámku
> Restaurace Octárna - romantická večeře při svíčkách 

DO HOLEŠOVA

V Holešově zahájili turistickou sezónu se vším všudy. Prohlídkový okruh na zámku je nově rozšířen také o prohlídku Hvězdárny, která se nachází v barokní francouzské zahradě, tuto novinku už si pochvalují první nadšení návštěvníci. Přímo na zámku se koná interaktivní výstava Poznávej se, kde se zabaví celá rodina, úspěch zaručen! Volně si můžete v prvním patře zámku prohlédnout výstavu prací žáků ZUŠ Sv. Jan Sarkander očima dětí. O víkendu je otevřeno i Malé muzeum kovářství a po všechny dny v týdnu kromě pondělí také Šachova synagoga

KAM NA KÁVU NEBO DOBRÉ JÍDLO?
> Biograf Café - s dětským koutkem a báječnými palačinkami
> Mlsná kočka - kávě ani dortíku neodoláte!
> Panský pivovar - zbrusu nová restaurace a hotel v historické budově v centru Holešova

DO RYMIC

Soubor lidových staveb Rymice s doškovými chaloupkami a větrným mlýnem je přístupný návštěvníkům v běžné otevírací době. Tady se cítíme jako v pohádce.

DO CHROPYNĚ

Také zámek v Chropyni se svým hanáckým králem Ječmínkem, který spí v noze prostřeného stolu, má otevřeny své expozice a historické sály v běžné otevírací době.

DO BYSTŘICE POD HOSTÝNEM

Přijďte navštívit bystřický zámek - ojedinělou ukázku toho, jak se šlechtické sídlo v průběhu času měnilo. I když je zámek bez mobiliáře, nabízí tři stálé expozice Městského muzea - Expozici napoleonských vojáků, Expozici městského muzea a Historický ohýbaný nábytek. Aktuální informace o výstavách a prohlídkách najdete ZDE.

 

 

 

.