Tipy na poslední červnový víkend

Úvodní obrázek článku

Pomalu ale jistě začíná letní sezóna a s ní přichází i koncerty, letní kina, vítání prázdnin a další. Pojďte se s námi podívat, co vás o posledním červnovém víkendu čeká.

 

Pro milovníky hudby

I letos si město Hulín připravilo pro návštěvníky oblíbené Pohodové koncerty, které se konají každý čtvrtek na náměstí. První koncert se koná 25. června od 18 hodin. Zahraje vám folkrocková skupina z Hulína - NEBO CO. V pátek můžete zahájit léto chorvatsky (v Kroměříži), připraven je totiž Chorvatský večer s tancem, hudbou, malou ochutnávkou a sladkou tečkou. V sobotu můžete navštívit zámecké nádvoří v Holešově, kde bude hrát od 9:30 hodin skupina Big Band Josefa Hájka na akci pod názvem Koncert pro Holešov.Prostřednictvím dobrovolného vstupného mohou návštěvníci koncertu přispět na provoz kašny. Posledním víkendovým tipem z oblasti hudby je Setkání muzikantů Rymice, kde vystoupí soubory Miklovci, Svatobořáci, Miločanka a Šarovec.Těšit se můžete na bohaté občerstvení. Po skončení oficiálního programu se bude konat taneční zábava s kapelou Miločanka.

 

Pro filmové nadšence

S přicházejícím létem startuje také sezóna letních kin. A že je z čeho vybírat! Letní kino Chropyně si na páteční večer připravilo promítání české komedie Případ mrtvého nebožtíka. Letní kino Chvalčov má na pátek připraven od 19 hodin doprovodný program a poté film Ježek Sonic. Hulínské letní kino zahajuje sezónu rovněž v pátek ve 21:15 a to českou pohádkou s názvem Zakleté pírko. 

 

Divadelní představení

Již v pátek vtrhnou na nádvoří zámku v Holešově Rychlé šípy! Legendární představení Slováckého divadla. Znalci Foglarových komiksů dozajista ocení půvabně zpracované postavy Mirka Dušína, Jarky Metelky, Jindry Hojera, Červenáčka a Rychlonošky, ale i dalších postav, které jako by z oka vypadly svým tištěným kamarádům. 

 

Pro rybářské nadšence

Sdružení rybářů na ochranu přírody v Prusinovicích si na sobotu připravilo Rybářské závody na rybníku Petrák. Těšit se můžete nejen na bohatou tombolu, ale také speciality na grilu, uzený kabanos, makrely a další občerstvení. 

Pro děti

Také v letošním roce si nejen děti přijdou na své - Hanácké léto na kolejích je opět tu! Každou letní sobotu se můžete svézt pravidelnými historickými  vlaky na trati Kroměříž/Chropyně - Kojetín - Tovačov. Poznávat můžete nejen daná místa, ale za návštěvu stojí také návštěva železničního muzea Kroměřížských drah a prostor lokomotivního depa. Pokud vás vlaky nelákají můžete vzít děti a navštívit Vítání prázdnin na hřišti v Bílavsku. Připravena je ukázka první pomoci, simulátor formule F1, králičí hop, skákací hrady, jízda na koních a další. 

Pro milovníky umění a výstav

S výstavami se doslova roztrhl pytel a opravdu je z čeho vybírat! V Muzeu Františka Skopalíka v Záhlinicích můžete navštívit novou výstavu s názvem Nevěsta jako kvítek, která je zaměřena na svatební kytice a doplňky pro nevěsty ze 20. století. V Muzeu Kroměřížska je připravena výstava historických hraček, která je doplněna o interativní herny. Výstava nese název Kouzlo hraček a představí více jak 800 historických hraček od počátku 20. století až do osmdesátých let. Pokud budete v muzeu, navštivte také výstavu trafic a obyčejů s názvem Lidový rok, která je k vidění až do září.  Také v Holešově můžete navštívit mnohé výstavy. Výstava prací žáků ZUŠ s názvem sv. Jan Sarkander, v arkádách zámku Holešov je k vidění výstava fotografií Milana Cahy - Tváře Indonésie. Srdečně zveme také na nově otevřenou tradiční výstavu obrazů, grafik, užitého umění a fotografií regionálních umělců nejen z Holešova pod názvem Letní iluze, která je k vidění rovněž v holešovském zámku. Zapomenout nesmíme také na moderní interaktivní výstavu, která představuje jak fungují lidské smysly a jak nás klamou. 3D otisk těla, změření síly ruky, posezení na hřebících, to vše je možno vyzkoušet na výstavě Poznávej se! V Hulíně je připravena výstava Krása krajky aneb kouzelné ruce našich babiček, která vznikla ze soukromé sbírky M. Stiborové z Brusného. Výstava, která přibližuje návštěvníkům vztah člověka a přírody je připravena na Zámku v Chropyni a nese název Náhrdelník

času.